Euro
10.1765
0.36%
Dolar
8.6632
0.19%
Altın
492.11
0.84%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
382.828
-6.80%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Yoğun ilgi İnistanbul'un satışını 6 ay öne çekti

  İş GYO ve Nef'in ilk ortak projesi İnistanbul Gala'ya gösterilen yoğun ilgi İnistanbul Lokal'in satışını 6 ay öne çektirdi.
  • 17.09.2015 - 10:41
  Yoğun ilgi İnistanbul'un satışını 6 ay öne çekti

  lokal

  İş GYO ve Nef'in Topkapı'da ortak yürüttüğü İnistanbul projenin ilk etabına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle projenin ikinci etabının lansmanı 6 ay öne çekildi. İnistanbul Lokal adı verilen ve 938 üniteden oluşan projeye ön talep döneminde 7 binden fazla talep geldi ve 3 günde 157 daire satıldı.

  1.2 MİLYONDAN FAZLA KONUT SATILACAK

  İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Fed politikaları, politik belirsizlik ve mülteci sorunu gibi sıkıntılara rağmen gayrimenkul sektöründe satışların sürdüğünü dile getirdi. 70'li yıllardan bu yana Türkiye'de benzer sıkıntılı dönemlerin yaşandığına dikkat çeken Tanes, "Elbette sıkıntılar, eksikler oluyor. Ancak ticari hayatta karamsar havaya bakarak faaliyetler durdurulmaz. Satışlarımız gayet iyi gidiyor. Sektörde de ocak hariç her ay satışlar artarak devam etti. Bu yıl da 1.2 milyondan fazla konutun satılmasını bekliyoruz" dedi. Tanes'in verdiği bilgiye göre İnistanbul projesinde de satışlar gayet iyi gidiyor. Projenin ilk etabı İnistanbul Gala'da satışa sunulan bin 140 ünitenin 875'i üç haftada satılmıştı. İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal'de bugüne kadar yapılan bin 211 adet konut satışıyla 515 milyon TL ciroya ulaşıldı.

  13 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

  Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur da İnistanbul Gala'nın 7 Haziran seçimleri öncesinde satışa sunulduğunu hatırlatarak, "Seçim sonrası belirsizlik ortamında bile proje yoğun bir ilgi gördü. Kısa sürede ciddi bir satış rakamına ulaştık" değerlendirmesini yaptı. İnistanbul'un ikinci etabına verilen Lokal ismi ulaşım ağlarına ve şehir merkezine yakınlığı, ortak kullanım alanları olan foldhome konsepti gibi özelliklerden geliyor. 18 bin metrekarelik alanın 5 bin metrekarelik kısmı binalara ayrılacak olan proje 3 bloktan oluşacak. Kalan kısımlar yeşil alan ve ortak kullanım alanlarına ayrılacak. Erden Timur, projenin temel atma aşamasında olduğunu, ihalelerin yapıldığını, hafriyatla ilgili kısmın da tamamlandığını söyledi. İnistanbul Gala 2017'de, Lokal ise 2018'de teslim edilecek. Timur, projede kalan iki etabının satışının da ilginin bu şekilde devam etmesi halinde öne çekilebileceğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir