Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Ev ilanı fotoğrafı için 7 ipucu

  Ev ilanı fotoğrafı için 7 ipucu

  Evinizi satışa çıkarırken yayınladığınız fotoğraflar profesyonelce çekilmiş olursa eve alıcı bulmakta zorluk yaşamazsınız.
  • 18.05.2015 - 12:37

  Ev ilanı fotoğrafı için 7 ipucu

  22

  Evinizi satışa çıkarırken yayınladığınız fotoğraflar ev satışında önemli rol oynar. Profesonelce çekilmiş fotoğraflarla eve alıcı bulmakta zorluk yaşanmaz.

  İlan fotoğrafı konut alıcısının ilk izlenimi olacaktır. Kötü fotoğraf çoğu zaman muhteşem bir evi berbat gösterebilir. Eğer gri bir gökyüzü ve önünde soluk bir ev varsa, bu fotoğraf alıcıda güzel duygular uyandırmayacaktır.

  İşte güzel fotoğraflarla ilanınızı daha cazip hale getirmenin ve evinizi daha kolay sattırmanın 7 sırrı...

  DIŞ RESİM BULUNDUĞUNUZ MEVSİMİ YANSITSIN

  İlanı verdiğinizde hangi mevsimdeyseniz çekimlerin de o mevsimde yapılmış olduğuna dikkat edin. Haziran ortasında karlar içinde bir ev ilanı 'eski ilan' izlenimi yaratabilir.

  HAVANIN AÇIK OLMASINA DİKKAT EDİN

  Fotoğraf çekmeden önce hava raporlarına bakın. Gri gökyüzü, yağmurlu bir hava fotoğrafınızı iç karartıcı hale getirecektir. Güneşli bir hava ve masmavi gökyüzü alıcıları her zaman cezbeder. İlk maddede belirttiğimiz fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla da gökyüzünü daha mavi bir hale getirebilirsiniz.

  GEREKSİZ ALANLARI FOTOĞRAFLAMAYIN

  En önemli maddelerden biri de fotoğraflarda alıcılara sadece evin temel özelliklerininin anlatılması. Çok detay almayın. Yaşam alanlarını genel olarak fotoğraflayın.

  IŞIKLARI AÇN VE TELEVİZYONU KAPATIN

  Evin parlak ve davetkar görünmesi için tüm ışıkları açın. Televizyonun açık olması da profesyonel bir görüntü sağlamadığı için kapatılması daha iyi olacaktır.

  EVİN İÇİNDE HAYVAN VARSA KADRAJA ALMAYIN

  Evde bir hayvan yaşıyorsa mümkünse fotoğraflarda görünmesin. Alıcıların hiçbir sorun bulamaması gerekiyor. Alerjileri olabilir ve bunu sorun haline getirebilirler.

  EVİN MANZARASINI ÇEKMEYİ UNUTMAYIN

  Müşteriler mutlaka pencereden bakınca nasıl bir manzara göreceklerini merak ederler. Mümkünse evin en ferah cephesinden bir fotoğraf alın.

  GEREKSİZ EŞYALARI YOK EDİN

  Bazı ilan fotoğraflarında salonun ortasında bir ütü masası, banyoda kovalar, mutfakta çöplerle karşılaşabiliyoruz. Bunlar alıcının gözünde eksi puan. Evin en derli toplu halini fotoğraflamanızda fayda var.

  Görüş Bildir