Petrol
95.87
1.00%
Euro
18.3231
0.45%
Dolar
17.9547
0.24%
Altın
1.032
0.90%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
431.037
3.40%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Nude renklerle doğal ev stili

  Nude renklerle doğal ev stili

  Dekorasyonda kullanılan nude tonları evinizin daha güzel, doğal ve modern görünmesini sağlayacak.
  • 17.02.2015 - 15:18

  Nude renklerle doğal ev stili #1

  DOĞALLIK GÜZELDİR

  Doğal olan her şey güzeldir. Doğal tonlarda döşenmiş bir ev; dingin ve stressiz bir ortam oluşturur. Doğallığı en güzel yansıtan renkler arasında yer alan nude tonları ile hangi odada nasıl bir dekorasyon oluşabilir inceleyelim.

  NUDE TONLAR

  Nude tonlarla dekore edilmiş kır evi stilindeki bir odayı, farklı dokulara sahip bir duvar kağıdı kullanarak veya tek bir duvarı kontrast bir renkle boyayarak daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

  Nude renklerle doğal ev stili #2

  Nude tonlarla dekore edeceğiniz odada yuvarlak hatlı mobilyalar kullanarak yumuşak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

  Şayet odanın soğuk bir görünüme sahip olduğunu düşünürseniz, araya çok az olmak kaydı ile yeşil tonlar ekleyebilirsiniz; örneğin minik yeşil yapraklı bej bir süs yastığı gibi.

  Nude renklerle doğal ev stili #3

  İLGİ ÇEKİCİ YAPILABİLİR

  Gri ve kremsi alt tonları yatak odası dekorasyonunda ilk bakışta biraz fazla düz ve sıkıcıymış gibi görünebilir. Ama bu imajın yumuşak yönü bizim işimize yarıyor.

  Diğer yönlerini ise kolaylıkla ahşap dokulu mobilyalar, cam ya da seramik aksesuarlar ve tekstil ürünlerinde uçuk pembe tonların serpiştirilmesiyle daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

  Uçuk pembe, kremsi nude tonlar ve açık gri tonlamaları yatak odanıza rahatlatıcı ve dinlendirici bir hava katacaktır.

  Nude renklerle doğal ev stili #4

  DERİNLİK KATMAK

  Nude tonlar, yaşam alanınızda farklı derinlik oyunları yaratmanızı sağlar ve geniş bir renk skalasına sahiptir.

  Ancak bu tonları dekorasyonda tercih ederken mutlaka ortama baskılı ve kontrast duvar kâğıtları ile kır evi stilinde aksesuarlar eklemeyi ihmal etmeyin. Yoksa eviniz davetkâr olmaktan çok uzak, soğuk ve itici bir görünüme sahip olacaktır.

  Nude renklerle doğal ev stili #5

  ARKA FONLA BİRLEŞTİRİN

  Nude tonları dekorasyonda kullanmanın bir başka yolu da onları parlak ve yoğun bir arka fon rengi ile birleştirmektir. Odanın en dipteki ana duvarını elma yeşiline veya petrol mavisine boyayın.

  Mobilya olarak avangart ve oryantal tasarımları tercih edin. Eğer koltuk kaplamalarınızda baskılı bir desen istiyorsanız çizgilileri tercih edin ki, farklı baskılar ilgiyi renkli ana duvar üzerinden uzaklaştırmasın.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir