Euro
15.2865
1.48%
Dolar
13.4686
1.22%
Altın
771.34
1.31%
Borsa
1.857
2.64%
Bitcoin
774.980
2.32%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C
  İstanbul'un imar yönetmeliğinde değişikliğe gidildi

  İstanbul'un imar yönetmeliğinde değişikliğe gidildi

  "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği" doğrultusunda yeniden düzenlenen İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
  • AA
  • 14.01.2018 - 15:07

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde oylandı. Karar, mecliste oy birliğyle kabul edildi.

  YENİ DÜZENLEME YAPILDI

  Bu yeni imar yönetmeliğine göre, İstanbul'daki yapılarda bodrum katlar, asma kat, çatılarda düzenlemelere gidildi.

  İstanbul un imar yönetmeliğinde değişikliğe gidildi #1

  ASANSÖR YAPMA ŞARTI

  Üç kattan fazla iskan edilen katlı konut yapılarında, asansör yapma şartı getirildi. Bundan böyle İstanbul’da inşa edilecek yapılarda, banyo, mutfak ve yatak odasının bir arada olduğu 1 artı 0 daire yapılamayacak.

  EN KÜÇÜK DAİRELER 1+1 OLACAK

  En küçük daireler, 1 artı 1 olacak. Ruhsatlı ve iskanlı ticari yapıların katlarında, asma katların yapılmasının önü açılacak.

  İstanbul un imar yönetmeliğinde değişikliğe gidildi #2

  SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

  Parsel büyüklükleriyle ilgili düzenlemeye göre de uygulamada karşılaşılan arsaların birleşme ve ayrışmalarından kaynaklanan sorunlar çözülecek.

  Bina yükseklikleri, herhangi bir abideyi veya muhafazası gereken tarihi ve mimari bir eserin görünüşünü bozması halinde, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu kararına göre azaltılabilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir