Euro
15.2587
-0.08%
Dolar
13.4912
0.14%
Altın
795.17
0.20%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
472.230
-3.01%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor

  Murat Kurum, yerinde dönüşüm yaparak ve depreme dayanıklı konutlar üreterek sağlıklı konuta katkıda bulunduklarını belirtti.
  • 17.08.2015 - 14:54
  Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor

  emlakkonut

  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunuyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Hükümetimizin hazırlayıp yürürlüğe soktuğu 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun' kapsamında kentsel dönüşümün hukuki altyapısı çok önemli ölçüde hazırlanmış oldu. Biz Emlak Konut olarak gerek doğrudan yerinde dönüşüm yaparak ve gerekse depreme karşı dayanıaklı konutlar üreterek ülkemizin sağlıklı konut stokuna katkıda bulunuyoruz" dedi.

  'İNSAN ODAKLI MODERN ŞEHİRCİLİĞE KATKI SAĞLIYORUZ'

  Kentsel dönüşümü sadece depreme dayanıklı konut üretimi olarak görmediklerini anlatan Kurum, şöyle devam etti: "Yeşil alanı, sosyal donatıları, eğitim ve kültürel alanlar ile birçok projemizde etrafında parkları olan yaşam alanları üretmeye çalışıyoruz. 2003 yılından bugüne kadar geliştirdiğimiz 60'dan fazla projede ve 100 bini aşkın bağımsız bölümde bu kriterleri dikkate alarak çalışma yapmaya gayret ettik. Halen Emlak Konut'un 10 milyon metrekarenin üzerinde arsa stoğu bulunuyor. Şimdiye kadar geliştirdiğimiz tüm projelerimizde ilkelerimize sadık kalmaya çalıştık ve onbinlerce konut geliştirdiğimizi de dikkate alırsanız, insan odaklı modern şehirciliğe yaptığımız olumlu katkı ortadadır."


  Görüş Bildir