Euro
10.0825
0.42%
Dolar
8.5088
0.4%
Altın
493.86
-0.03%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.096
3.14%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Mardin Kızıltepe Vergi Dairesi binası okul olacak

  Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 6-7 Ekim olaylarında yakılan ve kullanılmaz hale gelen vergi dairesi binası, okul olarak kullanılacak.
  • İHA
  • 29.05.2015 - 15:56
  Mardin Kızıltepe Vergi Dairesi binası okul olacak

  Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 6-7 Ekim olaylarında yakılarak kullanılmaz hale getirilen Kızıltepe Mal Müdürlüğü ve Vergi Dairesi binası Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. Binaların okul olarak hizmet vereceği öğrenildi.

  Mardin Kızıltepe Vergi Dairesi binası okul olacak #1

  KONULARA AÇIKLIK GETİRİLDİ

  Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Kızıltepe ilçesinde bulunan Vergi Dairesi ve adliye lojmanları yerleri ile ilgili konulara açıklık getirdi.

  Mardin Kızıltepe Vergi Dairesi binası okul olacak #2

  GİRİŞİMLER SONUÇ VERDİ

  Akdağ, yaptığı açıklamada, "Kızıltepe ilçemizde bulunan ve 6-7 Ekim olaylarında yakılarak kullanılmaz hale gelen Kızıltepe vergi dairesini daha önce incelemiş ve okul yapılması hususu ile ilgili olarak Bakanlık nezdinde girişimlerimiz olmuştu. Kızıltepe’de merkez bir noktada olan ve bin 579 metrekare yüzölçümlü taşınmazın okul olmasıyla ilgili girişimlerimiz sonuç verdi. İlk ve ortaokul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis onayını aldık. Kızıltepe ilçemize hayırlı olsun."

  Mardin Kızıltepe Vergi Dairesi binası okul olacak #3

  İŞ YÜKÜ İLÇELERE DAĞILACAK

  Akdağ sözlerine şöyle devam etti, "Kızıltepe adliye lojmanları ise Aile Sosyal Politikalar Merkezi olacak. Ayrıca Kızıltepe ilçemizde bulunan adliye lojmanlarının tahsisini daha önce girişimlerimiz sonucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza devir işlemlerini gerçekleştirmiştik. Önümüzdeki ayda yapım ihaleleri yapılacak olan Kızıltepe, Midyat ve Nusaybin ilçelerimiz dahil olmak üzere üç büyük ilçemize Aile ve Sosyal Politikalar Merkezi yapacağız. İş yükünün ilçelere dağıtılması ve ilçelerimizde bulunan vatandaşlarımızın daha sağlıklı hizmet almalarına olanak sağlayacaktır" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir