Metrekare fiyatı en çok artan ilçe Sarıyer

İstanbul’da, satılık konutlarda metrekare ortalaması 3 bin 240 lira oldu. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 20 lirayı buldu. Hurriyetemlak.com emlak endeksine göre, amortisman süresinin 14 yıl ortalamasında olduğu İstanbul’da son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe Sarıyer.

Metrekare fiyatı en çok artan ilçe Sarıyer

SARIYER'DE ORTALAMA METREKARE FİYATI 9 BİN 541

İlçede metrekare fiyatları yüzde 7,4 arttı ve ortalama metrekare fiyatı 9 bin 541 liraya kadar çıktı. İlçede son bir yıllık fiyat artışı ise yüzde 30'u buldu. Kiralık konutların metrekaresinin 31 lira olduğu Sarıyer'de amortisman süresi ise 26 yıl.Metrekare fiyatı en çok artan ilçe Sarıyer

TUZLA İKİNCİ SIRADA

İkinci sırayı yüzde 5,6 artışla Tuzla aldı. İlçede metrekare ortalama fiyat 2 bin 724 lira oldu. Yıllık artış ise yüzde 26'yı buldu. Kiralık konutların metrekare ortalama fiyatının 10 lira olduğu Tuzla'da amortisman süresi 23 yıl.

Metrekare fiyatı en çok artan ilçe Sarıyer

YÜZDE 4,5 ARTIŞLA BEYOĞLU ÜÇÜNCÜ

Üçüncü sırada ise yüzde 4,5 artışla Beyoğlu var. İlçede satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 6 bin 429 lira, kiralık konutların ise 33 lira. Amortisman süresinin 16 yıl olduğu Beyoğlu'nda satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 17 oranında artış gösterdi.