Petrol
109.61
-1.74%
Euro
16.14
0.14%
Dolar
15.49
0.11%
Altın
921.68
0.00%
Borsa
2419
1.18%
Bitcoin
473.512
-0.93%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri

  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri

  Çalışma ortamının iyi bir şekilde dekore edilmesi verimi artırır.
  • 29.07.2016 - 09:50

  Çalışma ortamının iyi bir şekilde dekore edilmesi çalışanların üretkenliği üzerinde olumlu etki yapar. Ofiste her şey onların sağlık ve zindelikleri üzerinde de olumlu etki yaratır.

  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri #1

  GÜNIŞIĞI ÖNEMLİ

  Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar belirlendi. Buna göre; çalışma ortamına günışığının girmesi, pencerelerin olması, çalışanların doğayla aktif ya da pasif şekilde irtibat halinde olma imkanlarının bulunması, ortamın duyusal değişikliklere ve değişkenliğe imkan tanıması çalışanların zindeliğine olumlu yönde etkiler.

  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri #2

  CAM KULLANIN

  Çalışma alanındaki zemin döşemesini doğal gün ışığını en çok yansıtacak şekilde düzenleme yapın. Örneğin, kapalı alanları/bölmeleri binanın iç kısımlarına, açık alanları da pencerelerin olduğu binanın çevre kısımlarına yerleştirin.

  En modern ve en renkli çalışma alanları-Foto Galeri

  Görsel mahremiyetin gerekli olmadığı durumlarda cam kullanmayı ihmal etmeyin. Ortak alanlarda “göze hoş gelecek manzaralar” oluşmasına imkan verin.

  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri #3

  OFİSTE KULLANILAN RENKLER ÖNEMLİ

  Parlak renkler (kırmızılar, maviler ve yeşiller) yüksek konsantrasyon ve yapılan işin kesin doğruluğuyla ilişkilendirilirler. Mavi sakinleştirici ve serinleticidir. Zihinsel kontrolü, berrak ve yaratıcı düşünceyi teşvik eder. Pembe sinirlilik, saldırganlık, yalnızlık, bıkkınlık ve bunalmışlık hisslerini hafifletir. Kırmızı güç ve enerji hislerini arttırır, canlılık ve hırsla ilişkilendirilir.

  Ofiste verimi artıracak dekorasyon fikirleri #4

  Sarı insanların zihinlerini açık ve kendilerini uyanık hissetmelerine yardımcı olur, karar verme süreçlerinde mantıklı düşünmelerini sağlar. Turuncu kişinin kendine olan saygı hissini artırır, duyguları gevşetir ve kişide yaşama heyecanı oluşturur.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir