Euro
14.8704
2.77%
Dolar
13.0914
2.15%
Altın
751.44
2.24%
Borsa
1.817
0.46%
Bitcoin
746.900
1.56%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Suudi Arabistan'dan İsrail'in yeni konut planına tepki

  Riyad yönetimi, İsrail'in Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerinde ek konutlar inşa etme kararını kınadı.
  • AA
  • 17.01.2018 - 12:44
  Suudi Arabistan'dan İsrail'in yeni konut planına tepki

  Suudi Arabistan dan İsrail in yeni konut planına tepki #1

  Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında başkent Riyad'daki Yemame Sarayı'nda gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Kültür ve Enformasyon Bakanı Avad bin Salih el-Avad açıklama yaptı.

  "TOPLUMUN İRADESİNE MEYDAN OKUNUYOR"

  İsrail'in Batı Şeria'da binden fazla yeni konut inşa etme kararının Bakanlar Kurulu tarafından kınandığını belirten Avad, söz konusu kararı uluslararası toplumun iradesine "açıkça meydan okumak" olarak nitelendirdi. Avad ayrıca, Filistin halkının haklarına karşı açık bir müdahale olan bu kararın, işgal güçlerinin bağımsız Filistin devletinin kurulmaması için attığı adımların bir parçası olduğunu ifade etti.

  İsrail makamlarının, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde yer alan Yahudi yerleşim birimlerine binden fazla ek konut inşa etme kararını onayladığı bildirilmişti.

  İNŞA FAALİYETLERİNE HIZ VERİLDİ

  Binyamin Netanyahu başbakanlığındaki İsrail hükümeti, son dönemde işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine hız verdi.

  Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarındaki tüm Yahudi yerleşim birimleri "yasa dışı" kabul ediliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir