Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.989
0.62%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Temaşehir Konya projesi 700 milyon liraya hayata geçiyor

  'Temaşehir Konya' projesinin ihalesi önceki gün gerçekleşti. Torkam İnşaat 700 milyon lira önererek ihaleyi kazandı.
  • 10.03.2016 - 17:00
  Temaşehir Konya projesi 700 milyon liraya hayata geçiyor

  Temaşehir Konya projesi 700 milyon liraya hayata geçiyor #1

  Emlak Konut GYO'nun Anadolu'da konut çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Konya'nın en değerli bölgesi Meram'daki Emlak Konut arsası için açılan ihaleyi 700 milyon lira satış toplam geliri taahhüdüyle Torkam İnşaat kazandı. Temaşehir Konya markasıyla hayata geçirilecek proje, şimdiden herkesin ilgisini çekiyor.

  700 MİLYON LİRA VERİLDİ

  Konya'nın en değerli bölgesi Meram'daki 60 dönümlük Emlak Konut arsası için ihale yapıldı. Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş., 700 milyon lira vererek en yüksek teklifi sundu ve ihaleyi kazandı. Yurt içi ve yurt dışında projeler üreten Torkam, projenin ismini 'Temaşehir Konya' olarak belirledi.

  Temaşehir Konya, arsa stokunun çok kısıtlı olduğu değerli bir bölgede inşa edilecek. Kentin merkezi olarak bilinen Meram bölgesi, nitelikli ve kaliteli konut projeleriyle dikkat çekiyor.

  Temaşehir Konya projesinde geniş, ferah, yüksek standartlı daire seçeneklerinin yanı sıra zengin sosyal donatı alanları, su ögeleri, yüzer localar, kapalı yüzme havuzları, tematik peyzaj alanları, çocuklar ve yaşlılar için oyun ve dinlenme alanları, cafe, restoran, kreş, taziye evi gibi pek çok ayrıntıya yer veriliyor.

  PROJEDE PEK ÇOK AYRINTI DÜŞÜNÜLMÜŞ

  Proje geliştirme sürecinde yapılan araştırmalar ve anketlerle Konyalıların öneri ve beklentileri göz önünde bulundurulmuş. Ayrıca daire planlarından seçilen malzemelere hatta ürün renklerine kadar pek çok ayrıntı da projeye uyarlanmış.

  Konuyla ilgili görüşleri alınan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, ‘'Proje ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandık. Bu vesileyle Anadolu'nun dinamik şehri Konya'ya 700 milyon liranın üzerindeki Temaşehir Konya yatırımını götüreceğiz. Öte yandan bir devlet teşekkülü konumundaki Emlak Konut'a ödeyeceğimiz hasılat payıyla kamuya önemli bir katkı sağlamış olacağız. Konya'ya önemli bir konut projesinin ötesinde, farklı bir konsept ve marka değeri yüksek bir ürün götürmüş olacağız. Torkam İnşaat olarak tüm gayretimiz Emlak Konut markasına yakışacak bir iş ortaya çıkararak nitelikli bir yaşam merkezini Konya'ya kazandırmaktır. Projemize ilgi duyan, takip eden ve bizlere ulaşan konut alıcılarımıza en kısa zamanda lansman tarihini açıklayacağız, bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir