Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.130
0.52%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  TOKİ konutlarında oturan Nusaybinliler aidat ödemeyecek

  TOKİ konutlarında oturan Nusaybinliler aidat ödemeyecek

  TOKİ'nin sosyal konut projesi kapsamında Mardin'in Nusaybin ilçesinde, hak sahipleri kura çekimiyle belirlendi. TOKİ, evlerine yerleşen vatandaşlara avans ve aidat ücretlerini kaldırdığını açıkladı.
  • İHA
  • 10.07.2019 - 09:14

  Nusaybin'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Vekili Tamer İnan, Daire Başkanı Mehmet Fethullah Aydın ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, yapımı tamamlanan TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

  ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Daha sonra kurası çekilen 4. etapta bulunan Emlak Yönetimi Ofisi'ni ziyaret eden Gürgen ve beraberindekiler, ofiste bulunan vatandaşların sorunlarını dinledi.

  İlçede yapılan konutların büyük bölümünün bittiğini, 4, 5, 6, 7 ve 8'inci etaplardaki konut ve iş yerlerinin kurası çekildiğini hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, hak sahiplerinin bir an önce konutlarına yerleşmesi için büyük çaba gösterdiklerini kaydetti.

  TOKİ konutlarında oturan Nusaybinliler aidat ödemeyecek #1

  AVANS VE AİDAT ÜCRETLERİ KALDIRILDI

  Vatandaşların evlerine yerleşmesi için avans ve aidat ücretlerini kaldırdıklarını ifade eden Gürgen, kurası çekilen konut sahiplerine anahtar teslimi başladığını, diğer etapların kuralarının da çok kısa bir sürede çekilerek tüm konutların hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

  TOKİ konutlarında oturan Nusaybinliler aidat ödemeyecek #2

  ANAHTAR TESLİMİ BAŞLADI

  Öte yandan, daha önce noter huzurunda kuraları çekilen 4, 5, 6, 7 ve 8'inci etaplardaki konut ve iş yerlerinin anahtarları, 10 Temmuz Çarşamba gününden itibaren Kentsel Dönüşüm Ofisi'nden dağıtılmaya başlanacak.

  Kentsel Dönüşüm Ofisi sorumlusu Sercan Barut, kurası çekilen tüm etaplardaki hak sahiplerinin ev ve işyerlerine ait anahtarları hazırlandığını, imzalanan sözleşmelerini getiren tüm vatandaşlara anahtar teslimi yapılacağını bildirdi.

  TOKİ konutlarında oturan Nusaybinliler aidat ödemeyecek #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir