Euro
15.288
1.49%
Dolar
13.4643
1.18%
Altın
767.79
0.85%
Borsa
1.878
1.09%
Bitcoin
772.423
0.56%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  TOKİ pilot bölge olarak Torbalı'yı seçti

  TOKİ pilot bölge olarak Torbalı'yı seçti

  TOKİ, İzmir'de inşa edeceği yeni konutlar için Torbalı'yı pilot bölge olarak seçerek anket çalışması yaptı.
  • 21.02.2016 - 13:11

  TOKİ pilot bölge olarak Torbalı yı seçti #1

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İzmir'de yeni konutlar inşa edecek. Bu nedenle Torbalı pilot bölge olarak seçilerek ilçede geniş çaplı bir anket çalışması başlatıldı.

  ANKET YAPILIYOR

  TOKİ tarafından Torba'nın genelinde başlatılan anket formunda vatandaşların konut tipi tercihi ön planda tutuluyor. Ankette alt gelir gurubuna hitap eden 2 oda bir salon seçeneği, sosyal konut olarak bilinen 3 oda bir salon seçeneği, emekliler için ve özürlüler için konut seçeneği şıkları yer alıyor.

  15 gün sürecek anket çalışmaları sonunda TOKİ'nin konutları nerede inşa edeceği ve Torbalı'da kaç adet konut inşa edeceği belirlenecek.

  GÜNDE 1500 BAŞVURU

  Torbalı'daki TOKİ başvuruları, Torbalı Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. İmar Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir ekip belediye binasında gelen talepleri değerlendiriyor.

  2 gün önce alınmaya başlayan talepler için İmar Müdürlüğü'ne günde ortalama 1500 kişinin başvuru gerçekleştirdiği belirtildi. Başvurular İzmir'in her ilçesinden gelen talepler doğrultusunda değerlendiriliyor.

  "TORBALI ARIK İZMİR'İN MERKEZ İLÇELERİNDEN"

  Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İZBAN hattının ilçeye kadar uzanmasıyla Torbalı'nın marka değerinin arttığını belirterek, "TOKİ'nin İzmir'de yapacağı yeni toplu konut projesi için pilot bölge olarak Torbalı'yı seçmesi kayda değer bir gelişme. Bu gelişme Torbalı'nın İzmir'de yükselen prestijini gösteriyor. Bunlar İZBAN'ın devreye girmesinin Torbalı'ya yansımalarının açık belirtileri. Torbalı artık İzmir'in merkez ilçelerinden birisi konumunda " ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir