Petrol
112.72
0.24%
Euro
17.3815
-0.04%
Dolar
16.6089
-0.18%
Altın
973.95
0.10%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.175
-1.39%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Trabzon'a turizm adası kurulacak

  DOKA'nın Trabzon'da kurmayı planladığı 'turizm adası' için çalışmalara başlandı.
  • 08.02.2016 - 15:32
  Trabzon'a turizm adası kurulacak

  Trabzon a turizm adası kurulacak #1

  DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) turizmde farklı alternatifler oluşturmak için Trabzon'da 'Turizm Adası' kurmayı planlıyor.

  YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKECEK

  Kaldırım konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden Trabzon, doğal güzellikleri, sunduğu tarihi, kültürel ve sportif aktiviteleriyle daha çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecek. Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Trabzon’da, yaklaşık 2 milyar liralık harcamayla hayata geçirilecek projeyle kentin ulusal ve uluslararası ölçekte çekim merkezi haline gelmesi hedefleniyor” diye konuştu.

  "ADAYI TURİZME KAZANDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

  Trabzon’da turizm potansiyelinin artırılmasına dönük önemli projelerinden birisinin de “Turizm Adası” olduğunu vurgulayan Kaldırım, “Turizm adası, turizmde farklı ihtiyaçları bir araya getiren ve bölgeye prestij katacak bir projedir. Projeye yönelik yaklaşık 4 yıllık bir çalışma süresi ortaya kondu. Proje kapsamında, iki beş yıldızlı otel ve kişisel kullanıma dayalı lüks konutlar oluşturulacak. Bunun yanında yapay deniz, tema parkı, marina, spor tesisleri, opera binası, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, restoranlar, kafeler, açık ve kapalı yüzme havuzu, yöresel ürün satış merkezleri, eğlence mekânları ve tematik müze de turizm adasının içerisinde yer alacak. Bu kapsamda çalışmalara en kısa sürede başlayarak, adayı turizme kazandırmayı düşünüyoruz” bilgisini paylaştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir