Üçüncü köprü bağlantı yollarının ihalesi 2 ay ertelendi

köprü

Atatürk Havalimanı'ndaki taksiciler kooperatifine ziyarette bulunarak, şoförlere hitap eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yaptıkları iş dolayısıyla taksi şoförleriyle iftihar ettiğini söyledi. Yıldırım, taksicilerin sorunlarının çözümü için bugüne kadar ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti. Ziyaretten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

"DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI OLACAK"

Üçüncü havalimanındaki çalışmalar iyi gitiğini belirten Yıldırım, "Havalimanının 90 milyon kapasiteli ilk bölümü 2018 yılının ilk çeyreğinde açılmış olacak. Buna uygun iş takvimi devam ediyor. Daha sonra ikinci ve üçüncü etapları yapıldığında üçüncü havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olma unvanına sahip olacak. Bu havalimanıyla birlikte Türkiye, Avrupa'nın, Kafkasların, Kuzey Asya'nın, Afrika'nın ve Ortadoğu'nun merkezi haline gelecek" dedi.

İHALE 2 AY ERTELENDİ

Yıldırım, üçüncü köprü bağlantı yollarının ihalesinin 2 ay kadar ertelendiğini belirterek, "Yoğun istek var, hazırlık çalışmalarını tamamlayamadıkları için bize müracaat ettiler. Biz de bu müracaatları yerinde bulduk ve ilave süre verdik. Amacımız, daha fazla katılımı sağlamak, daha fazla rekabet oluşmasına imkan vermek" ifadelerini kullandı.