Euro
10.1423
0.2%
Dolar
8.5508
-0.1%
Altın
497.01
0.38%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.800
5.34%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Üsküdar'da imar değişikliği planı onaylandı

  Üsküdar'da imar değişikliği planı onaylandı

  Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlamasına ilişkin imar planı değişikliği, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.
  • 15.05.2015 - 09:09

  Üsküdar da imar değişikliği planı onaylandı #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mayıs ayı toplantısının 4. birleşimi, Saraçhane'deki Büyükşehir Belediye Binası'nda gerçekleşti.

  OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

  Meclis'te, Üsküdar Iilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin İmar Planı tadilatı teklifi ele alındı.

  İmar Komisyonu Başkan Vekili Timur Soysal, toplantıda raporla ilgili bilgi verdi. Konuşmaların ardından rapor, AK Parti Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi.

  HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu kararın Üsküdar için hayati önem taşıdığını söyledi. Türkmen, "Üsküdar'da kentsel dönüşümün ilk kazması bu kararla vurulmuş oldu. İnşallah yakında TOKİ ile birlikte yapacağımız protokolle yerinde dönüşüm mantığıyla ilerleyeceğiz. Şu anda orada vatandaşlarımız bulunmakta. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden onları hak sahibi yapacak şekilde dönüşümü başlatıyoruz."

  Türkmen şu andaki kaçak projeleri yıkıp yerine Üsküdar estetiğini bozmayacak ve koruyacak şekilde güzel binalar inşa edeceklerini de sözlerine ekledi.

  İstanbul için önemli ve örnek bir uygulama olacağını da belirten Türkmen, "Toplam alanımız 45 dönüm ve mülkiyetin tamamı kamu mülkiyetindedir. Yoğunluğu arttırmadan Boğazdaki estetiği daha da güzelleştirecek örnek bir proje olacak. Hayırlı olsun" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir