Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

12. yüzyıldan kalan Cochem Kalesi

Almanya'daki Moselle Nehri kıyılarında Cochem kentinin üzerinde yer Cochem Kalesi muhteşem konumuyla turistlerin ilgisini çekiyor...

1/21

12. yüzyıldan kalan Cochem Kalesi muhteşem konumuyla turistlerin ilgisini çekiyor...

2/21

Fransız kral XIV. Louis birliklerini 1689'da yok etene kadar bu kalenin uzun ve renkli geçmişi vardı.

3/21

Zengin olan Berlinli işadamı Louis Ravené'nin kaleleri satın alıp kaleyi 1868'de yeniden inşa etmeye karar vermesine kadar bu kaleyi 180 yıl boyunca renkli bir taş kalıntısı olarak kaldı.

4/21

Fakat orijinal Romanesk tarzına ve durumuna geri getirmekle ilgilenmiyordu. Mimarları ailenin yazlık ikametgahı olarak kullanabilecekleri neo-gotik bir kale oluşturmuştu.

5/21

Bununla birlikte, dört katlı Sekizgen Kulesi ve Hexenturm ("cadılar kulesi") de dahil olmak üzere orijinal Romanesk ve Gotik unsurlar, Ravené'nin yeni kalesine dahil edildi.

6/21

Witches Tower, efsanenin büyü için kadın denemek için kullanıldığını iddia ettiği andan itibaren bir üst pencereden atarak adını alır!

7/21

Cochem Kalesi Tarihi Moselle Nehri'nin 300 metre yüksekliğinde bir tepede belirgin biçimde yer alan orijinal Cochem Kalesi, geçen gemilerin paralarını toplamayı sağladı. Modern araştırma, köklerini 1100 yılına dayandırmaktadır. (Kaleden bahseden iddia edilen 1051 belge, 13. yüzyılda bir sahteciliğe dönüşmüştür.)

8/21

1689'da Fransızlar tarafından yıkılmadan önce (kaleye, diğer birçok kale ve kasaba tarafından Palatinate'de paylaşılan) kalenin uzun ve büyüleyici bir geçmişi vardır. El değiştirdi ve birçok kale gibi yüzyıllar boyunca biçimini de değiştirdi. Kraliyet borçlarını ödemek iki kez bile hokeydaydı!

9/21

1151 yılında Kral Konrad III, Cochem Kalesi'ni kimin kuşatacağı ve kendisine el koyarak kime miras bırakması üzerine bir anlaşmazlığı sona erdirdi.

10/21

Aynı yıl imparatorluk otoritesine tabi resmi bir İmparatorluk Kalesi ( Reichsburg ) oldu.

11/21

1282'de Reichsburg Cochem'i fethedince devraldığı Habsburg Kral Rudolf'un dönüşü oldu. Ancak 12 yıl sonra, 1294 yılında, Nassau'nun en yeni sahibi olan Kral Adolf, taç giyme törenini finanse etmek için kaleyi, Cochem kasabasını ve çevresindeki bölgeyi rehin aldı.

12/21

Adolf'un halefi Albrecht, sözü geri alamadı ve Trier'in Lübnan Başpiskoposu Balduin'in kısa bir kesinti dışında, Reichsburg'u sürekli olarak yöneten Trier'deki Seçkin Trier ve yakın Trier'deki başpiskoposta kale vermeye zorlandı. kale bir konteşe piyon yapmak için. Ama bir yıl sonra geri aldı.

13/21

Trier'in seçkincileri ve soyluluğu, büyük ölçüde, Cochem Kalesi'nden gelen gelir ve Moselle'deki ücretleri nakletme hakları nedeniyle varlıklı ve güçlü oldu.

14/21

1419 yılına kadar kaleyi ve geçit ücretlerini icra memurlarının idaresine giren yoktu ( Amtsmänner ). 14. ve 16. yüzyıl Trier'deki piskoposların ve seçmenlerin kontrolü altındayken, kale birkaç kez genişletildi.

15/21

1942'de Nazi yıllarında Ravené, aile kalesini Prusya Adalet Bakanlığına satmak zorunda kalmış ve bu da Nazi hükümetince yönetilen bir hukuk fakültesine dönüştürülmüştür.

16/21

Savaşın bitiminden sonra, kale yeni Rheinland-Pfalz eyaletinin (Rheinland-Pfalz) malıdır. 1978'de Cochem şehri 664.000 mark için kaleyi satın aldı ve şu anda Reichsburg GmbH olarak bilinen özel bir şirket tarafından yönetilmektedir.

17/21

Bazı seyahat rehberleri, Cochem Kalesini inauthentik olarak göz ardı ediyor ve Rick Steves'in "... uzaktan hayran kaldıklarını" söyleyerek, "Bu 19. yüzyılın yeniden yapılanması otantik olanlardan daha hayali." Diyor.

18/21

Açıkçası ben bu tutumu biraz havasız ve haksız buluyorum. Bu kadarını okudun mu, biliyorsun kale kendi tarzında oldukça "otantik".

19/21

Sadece özgün öğeler içermez, aynı zamanda çok ilginç bir hikayesi vardır ve uzun tarihi Cochem tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır.

20/21

12. yüzyıldan kalan Cochem Kalesi muhteşem konumuyla turistlerin ilgisini çekiyor...

21/21