Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

90'ların tek şarkılık ünlüleri

Pop furyasının alıp başını gittiği 90'ların popçulardan akıllarda kalan bazı isimler...

1/26

Birkaç iyi adam

2/26

Çıtır Kızlar

3/26

SEDEN GÜREL Kızlarıyla kamera karşısına geçtiği "Bum Bum Bum" adlı şarkısıyla 90'ların zirvesine oturdu. Ardından birkaç albüm daha yapsa da şarkıcı aynı popülariteyi 2000'li yıllara taşıyamadı.

4/26

AYLİN LİVANELİ Zülfü Livaneli'nin kızı Aylin Livaneli'de 90'lar da "Bana müsade" adlı şarkısıyla şöhreti yakaladı. Onun da bu şöhreti 2000'li yıllara gelemedi.

5/26

AH CANIM AHMET 90'lı yılların bozuk Türkçeli pop müzik akımının öncülerinden olan "Ah Canım Ahmet" Rafet El Roman gibi gurbetçiydi. “Ah canım vah canım” şarkısıyla o dönem ortalığı kasıp kavurdu, ancak şöhreti çok da uzun ömürlü olmadı.

6/26

OYA & BORA Oya-Bora, Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu çiftinden oluşan müzik grubu. Grup Denk adıyla müzik piyasasına girmişlerdir.

7/26

İkili ilk kez 1987 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde Melih Kibar'ın bestesi Paydos ile katılarak 2. olmuşlardır.

8/26

RÜYA ERSAVCI Rüya Ersavcı 1992 yılında çıkardığı "İstemiyorum Baba" adlı şarkısıyla adından söz ettirdi, ancak onun da ismi şimdilerde unutulup gitti.

9/26

BENDENİZ Deniz Çelik ya da gerçek adıyla Bendeniz, Türk pop müzik şarkıcısı ve söz yazarı. Özellikle 1990'lı yıllarda çıkardığı albümlerle ve söylediği şarkılarla dönemin popüler müzisyenleri arasına girmiştir.

10/26

1990'lı yıllarda saç stili ile de kendine özgü bir moda ikonu oluşturmuştur.

11/26

SİBEL BİLGİÇ 1997 yılında Alışamadım isimli şarkısıyla büyük ses getirmiş, Alışamadım o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından olmuştur.

12/26

Sibel Bilgiç, Kazablanka müzikalinde Lisa karakterini oynamıştır

13/26

TAYFUN DUYGULU 90'ların başında “Hadi Yine İyisin” şarkısı ile uzun süre müzik listelerinin zirvesinde kaldı.

14/26

Sonrasında Kayahan'ın kızı Beste Uçar ile evlendi, ancak bu evlilik boşanma ile sonuçlandı. O da bu şöhretini günümüze ulaştıramadı.

15/26

TUĞÇE SAN Almanya'da doğup büyüyen Tuğçe San Heidelberg'de kozmetik üzerine üniversite eğitimi gördü; daha sonra Türkiye 'ye gelerek 8 Şubat 1996'da Sony Music etiketiyle kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkartmış; bu albümde yer alan "Neredesin?" isimli parçaya çektiği klibinde yer verdiği piton yılanıyla dans ettiği sahnelerle adını duyurmuştur.

16/26

FERDA ANIL YARKIN “Sonuna Kadar” şarkısıyla listelerin uzun süre zirvesinde kaldı. Ancak o da aradığını tam olarak bulamayanlar arasındaki yerini aldı.

17/26

RENGİN Didar Rengin Özsekban Öngören ya da daha çok bilinen adıyla Rengin, Sezen Aksu'nun müzik dünyasına kazandırdığı isimlerden biri olan Rengin özellikle doksanlı yıllarda hit olmuş "Le Le Le", "Aldatıldık" ve "Yalnız Gece" gibi şarkılarıyla tanınır. 1996 yılında bir müzik albümü çıkarmıştır.

18/26

Bu albümün ses getiren şarkısı "Aldatıldık" halen doksanlı yılların en beğenilen şarkılarından biridir.

19/26

ŞEBNEM PAKER Paker, Türkiye'nin Eurovision'da derece yapan ilk ismiydi. Sahnedeki zarif duruşu, güzel sesi ve incecik fiziğiyle 1997 Eurovision Yarışması'ndan üçüncülükle dönmüştü.

20/26

MELİS SÖKMEN "Maçka Yolları Taşlı" şarkısı ve mükemmel ses tonu ile dikkat çeken Melis Sökmen'in şöhreti ne yazık ki fazla uzun sürmedi.

21/26

CARTEL Cartel'in de "Cartel 1 Numara" şarkısıyla yakaladığı şöhret kalıcı olmadı.

22/26

SİBEL ALAŞ Sibel Alaş da 1995 yılında çıkardığı "Adam" albümü ve klibiyle zirveleri zorladı. Ancak şöhreti o kadar da uzun ömürlü olmadı.

23/26

BARBAROS HAYRETTİN Barbaros Hayrettin de "Ben Sizin Babanızım" şarkısıyla tanındı, ancak şöhreti kısa sürdü.

24/26

UFUK BİGAY Ufuk Bigay da "Öpmeye Doyamadığım" şarkısıyla o dönem popüler oldu. Ancak ünü uzun sürmedi.

25/26

CİGULİ “Binnaz” ve “Yapma Bana Numara” gibi renkli şarkıları ile kısa bir süreliğine de olsa şöhreti yakaladı.

26/26