Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ABD'li kadın torununu doğurdu

17 yaşında rahmi alınan Kayla Jones'ın bebeğini kayınvalidesi doğurdu...

1/8

Kayla Jones 17 yaşında rahminde oluşan bir kist nedeniyle doğurganlığını kaybetti, evlendiği zaman bebek sahibi olamayacağını biliyordu ama bunun başına geleceğini asla tahmin edemezdi.

2/8

Rahmi alındığı için bebek taşıyamayacak durumda olan Kayla sağlam olan yumurtalıkları sayesinde eşi ile bir karar verip 'kiralık bir anne' arayışına girdi.

3/8

Bu arayış sırasında şakayla karışık kayınvalidesi keşke ben doğrurabilseydim deyince aile neden olmasın diyerek tedavi ve aşılama süreci başlattı

4/8

Önce doktorlar kendi torunu için taşıyıcı annelik yapmasına oldukça şaşırdı, daha sonra kabul edip aşılama için işlemlere başladılar.

5/8

Gelininin yumurtası ve oğlunun spermi ile oluşturulan embriyo sağlam olan kayınvalidenin rahmine yerleştirildi.

6/8

İlk deneme başarısız olunca ikinci aşılama yapıldı sonuçta sağlam bir hamilelik gerçekleşti. Kayınvalide-gelin-oğul mutluluklarını fotoğraf çektirerek ölümsüz hale getirdiler. Hamilelikten 7 ay sonra sezeryan ile doğan bebeğe Allen Jones adı verildi.

7/8

Taşıyıcı annelik ABD'de oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Bebek sahibi olamayacak durumda olan ya da istemeyen anne adayları 'rahim kiralama' yöntemi aile anne olabiliyor.

8/8