Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Adana Şehir Hastanesi'nde Genetik Tanı Merkezi

Hasta kabulüne 18 Eylül'de başlanan Adana Şehir Hastanesinde son teknolojik cihazlarla tanı ve tetkiklerin yapıldığı Genetik Tan Merkezi, bölgede ve Orta Doğu'da adından söz ettirmeye aday bir merkez konumda hizmet veriyor.

1/12

Merkez Yüreğir ilçesinde "Sağlıkta Dönüşüm Programı” çerçevesinde hayata geçirilen Adana Şehir Hastanesi, bin 300 yatak kapasiteli ana hastane, 150 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ile 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesiyle kentin yanı sıra çevre illerden gelen hastalara da şifa sunuyor.

2/12

3/12

Ana sağlık hizmetlerinin verildiği genel hastanenin yanı sıra onkoloji hastanesi, kalp ve damar hastalıkları hastanesi ile kadın doğum ve çocuk hastanesini de bünyesinde barındırdan, 57 ameliyathane, 330 poliklinik odası, 180 yoğun bakım ünitesi, 35 yenidoğan yoğun bakım ünitesine sahip hastane içerisinde yer alan merkezleriyle de dikkkati çekiyor.

4/12

5/12

VIP hasta odalarından bekleme salonlarına, ameliyathanelerinden poliklinik ve yoğun bakım ünitelerine kadar her alanı özenle dizayn edilen Adana Şehir Hastanesinde yer alan Genetik Tanı Merkezi de poliklinik ve tanı hizmetlerine başladı.

6/12

Hastane içerisinde 700 metrekare kapalı alan içerisinde yer alan Genetik Tanı Merkezinde, kalıtsal hastalıklara yönelik klinik genetik, moleküler genetik ve sitogenetik alanlarında hizmet sunulacak.

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12