Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ağrı'da donan şelale güzel görüntüler oluşturdu

Fotoğraflar: İHA

Ağrı'da Yolluyazı Köyü Şelalesi dondurucu soğukların etkisiyle buz tuttu.

1/10

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Ağrı'nın Yolluyazı Köyü'nde hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceye düşmesiyle donan şelale Pamukkale Travertenlerini andırdı.

2/10

Kış şartlarının ağır geçtiği Doğu Anadolu Bölgesinde günlük yaşam olumsuz etkileniyor.

3/10

Geceleri hava sıcaklıklarının sıfırın altında eksi 15 derecenin üzerinde ölçüldüğü Ağrı’da, Yolluyazı Köyü‘nde bulunan şelale tamamen dondu.

4/10

10 metreyi bulan buz sarkıtlarının oluştuğu şelale doğa ve fotoğraf tutkunlarına görsel şölen sunuyor. Havaalanına yakın olan şelaleyi zaman zaman yerli ve yabancı turistlerde ziyaret ediyor.

5/10

Yaz mevsiminde piknik yapan vatandaşların en çok uğradığı gözde mekânlardan biri olan şelale, kışında soğuk hava ile birlikte metrelerce uzunluğunda oluşan buzlar ziyaretçilerine doyumsuz anlar yaşatıyor.

6/10

Köyde yaşayan vatandaşlarda soğuk havaya aldırış etmeden köyün dışında bulunan şelaleye gelerek bir yandan geziyor, bir yandan da bol bol fotoğraf çektirerek sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar.

7/10

Öte yandan köylüler buz tutan şelaleyi ‘Pamukkale Travertenlerine’ benzetiyor.

8/10

Şelalenin fotoğrafını çekerek anı ölümsüzleştiren Muhammed Sefa Seyhan, kayaların neredeyse tamamen buz tuttuğunu ve buz sarkıtlarının boyunun 10 metreyi bulduğunu söyledi.

9/10

Buz tutan şelaleyi gören vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirdi.

10/10