Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ali Koç: Emre Belözoğlu şapkadan tavşan çıkardı

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ile sportif direktör Emre Belözoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

1/9

Ali Koç, imza töreninde Emre Belözoğlu'nun transferdeki başarısından bahsetti.

2/9

Fenerbahçe Başkanı, "Emre Belözoğlu kim? diye sorsak. Arkadaşları, çalıştığı insanlar, futbolcu arkadaşları, ailesi, herkes bir şey söyler. Ancak ortak söylenecek şey, Türk futbol tarihinin en önemli oyuncularından bir tanesi. Fenerbahçe'de, Galatasaray'da, Başakşehir'de, dünyanın en önemli 5 liginin 3'ünde yıllarca oynamış, başarılı olmuş, kupalar kaldırmış ve Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmış bir sporcudan bahsediyoruz." dedi.

3/9

Koç, "Her başarılı futbolcu, futboldan sonra başarılı olacak diye bir kural yoktur. Hocalık, sportif direktörlük deneyen birçok başarısız sporu olmuştur. Sporculuk kariyer başarısız ama sonrası başarılı olan birçok sporcu vardır. Emre Belözoğlu yeni bir kariyere yelken açıyor." şeklinde konuştu.

4/9

"ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI" Koç, "Emre transferde şapkadan tavşan çıkardı. Emre'nin ve hocamızın üzerinde hararetle durduğu oyuncular vardı. Yönetimin fikirleri vardı. Sessiz, sedasız giderken pek çok oyuncu yazılıp çizildi. Mecbur olmadığımız sürece hiçbirini yalanlamadık. Emre, bana inanç, güven hissiyatını fazlasıyla verdi." ifadelerini kullandı.

5/9

ALAMADIĞIMIZ İKİ FUTBOLCU OLDU Sarı-lacivertli kulübün başkanı, transfer döneminde alamadıkları iki futbolcunun olduğunu söyledi.

6/9

Koç, "Malang Sarr, Emre'nin çok istediği bir oyuncuydu. Bakasetas, hocamızın çok istediği bir isimdi." dedi.

7/9

Ali Koç, "Her zaman istediklerimizi alamıyoruz. Fikir ayrılıkları da birbirimize karşı olan güveni arttırıyor. Gerek hocaya gerek Emre'ye olan inancımız bu süreçte çok artmıştır." şeklinde konuştu.

8/9

Koç ayrıca, gelecek yıl başkanlık seçimi olacağı için Emre Belözoğlu ile yaptıkları sözleşmenin 1 yıllık olduğunu duyurdu.

9/9