Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Amerika'da 'yağmur ormanları' temalı ofis

Amazon, CEO Jeff Bezos'un da katılımıyla Seattle'da yeni merkezini açtı. Yağmur ormanlarını andıran küre şeklindeki binada 30 ülkeden tam 40 bin bitki var.

1/11

Bill Gates ve Warren Buffet'ın ardından Dünyanın en zengin 3. kişisi olan Jeff Bezos'un kurucusu olduğu Amazon'un yeni merkezi ABD'nin Seattle kentinde hizmete açıldı.

2/11

E-ticaret sitesinin yeni merkezi, dün basın mensuplarına kapılarını açtı.

3/11

Birbirine bağlı 3 küreden meydana gelen merkezde 4 ayrı kat bulunuyor.

4/11

Yağmur ormanlarını andıran binada sağlanan 22 derecelik sıcaklık ve yüzde 60'lık nem oranıyla orijinaline benzer bir ekosistem yaratılmış.

5/11

50 ülkeden 40 binden fazla bitkinin yer aldığı merkezde yaklaşık 15 metrelik bir incir ağacı da bulunuyor.

6/11

İklim farkından doğan uyumsuzlukları önlemek adına, binadaki bitkilerin yüzde 90'ı yakındaki bir mahallede yetiştirilmiş ve kalıcı olarak merkeze yerleştirilmiş.

7/11

Personeline alternatif bir çalışma alanı yaratmak isteyen Bezos, böylece onların agresif ofis ortamından uzaklaşarak, iş yerinde olduklarını bile unutmalarını ve daha verimli işler ortaya çıkarmasını hedeflemiş.

8/11

Merkez 1000 kişilik merkez, 800 personelin aynı anda çalışma ihtimali göz önüne alarak tasarlandı.Çalışanlar ofis ortamının dışında yemek, kahve ve piknik alanlarından da faydalanabiliyor.

9/11

"The Spheres" isimli yapının tanıtımını Amazon CEO'su Jeff Bezos gerçekleştirdi.

10/11

3 kürenin birbirine bağlandığı merkezin dışarıdan görünümü.

11/11