Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Arı sokması nelere şifa oluyor ?

Başımıza gelebilecek tatsız olaylardan biri de arı sokmasıdır. Arının bize yaklaşmasından bile korkarız. Arı bizi ya sokarsa diye korkup uzaklaştığız bile olmuştur. Peki hiç aklınıza gelir miydi? Arı sokmasının bir çok sağlık sorununa şifa olacağı? İşte arı sokmasının şifalarına dair ilginç araştırma.

1/18

Bilim adamları arı sokmasından kaynaklanan sıvı zehrin eklem iltihabını tedavi etmeye ve hatta önlemeye yardımcı olduğunu belirlediler.

2/18

Bilim adamları arı sokmasından The Telegraphta yer alan habere göre, Brezilyadaki Sao Paulo Üniversitesinde görevli araştırma ekibi arı zehrinin eklem iltihabına yol açan eklemlerdeki zararlı iltihabı kontrol edebildiğini tespit ettiler.kaynaklanan sıvı zehrin eklem iltihabını tedavi etmeye ve hatta önlemeye yardımcı olduğunu belirlediler.

3/18

Bu zehrin vücutta iltihabı düzenleyen doğal hormonları artıran moleküller içerdiği kaydedildi.

4/18

Uzmanlar, arı zehrinin eklem iltihabı ağrısına çare olabilecek yeni tedaviler geliştirmede kullanılabileceğine inanıyor.

5/18

Arı tedavisi, romatizma ve eklem iltihabı gibi sorunlar yaşayan hastalarda gözle görülür etki yapıyor.

6/18

Arı sokmasından kaynaklanan sıvı Zehir kan dolaşımını hızlandırıyor.

7/18

Eklem iltihablarından kaynaklanan ağrıları dindiriyor.

8/18

Ve eklem iltihablarını yok ediyor

9/18

Arı sokması tedavisinin belli başlı birkaç hastalık tedavisinde kullanıldığı da belirtiliyor.

10/18

O hastalıkların başında astım gelmektedir.

11/18

Diğer hastalıklardan biri de MS hastalığıdır. Avrupada bir çok hasta bu yöntemle tedavi ediliyor

12/18

Arının mucizevi eseri balın ise şifaları saymakla bitmiyor.

13/18

DİŞ AĞRISI Bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe tatbil edildiğiğnde diş ağrısını kestiği tespit edildi.

14/18

HAZIMSIZLIK VE GRİP Toz tarçın 2 kaşık bal üzerine serpilip yemekten önce alındığında asit oluşumunu ve hazımsızlığı önler. İspanya da yapılan bir araştırmada bal içerisindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu saptanmıştır.

15/18

DRAR KESESİ ENFEKSİYONLARI İki kaşık toz tarçın, bir tatlı kaşığı bal, ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.

16/18

KANSER Japonya ve Avustralya da yapılan bir araştırmada, mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olunmuştur. Bu tür kanserlere yakalanan hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdırlar.

17/18

KALP HASTALIKLARI Bal ve tarçınla bir karışım yap ve bunu her sabah kahvaltıda reçel veya marmelat yerine ekmek üzerine sür. Bu uygulama arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulama ile, daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler, ikinci krizden kilometrelerce uzakta olacaklardır. Ve sayamadığımız bir çok hastalığa şifadır.

18/18