Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bahar Öztan'a Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü

Bir süredir kanser hastalığı ile mücadele eden Bahar Öztan, Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması'nda Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü’ne laik görüldü....

1/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan, güzel haberi sahneden duyurdu. Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü’nü alırken sağlığı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

2/22

55 yaşındaki sanatçı “Bu özel günlerimde yanımda olduğunuz için sağolun.

3/22

Bugün doktorum herşeyin iyi gittiğini, hastalığımın çok gerilediğini, yavaş yavaş sağlığıma kavuştuğumu söyledi. Çok mutluyum” dedi.

4/22

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle geçtiğimiz aylarda 11 saat süren zorlu bir ameliyat geçiren Bahar Öztan, hastalığının nüksetmesiyle birlikte yeniden apar topar hastaneye kaldırıldı.

5/22

Peki, Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan kimdir?

6/22

Bahar Öztan, 11 Ağustos 1962'de İskenderun'da dünyaya geldi.

7/22

Bahar Öztan’ın babası memur Arif Cerrahoğlu, annesi Aysel Hanım’ın 2 kız, 2 erkek çocuğunun en büyüğüdür.

8/22

Çocukluğu ve gençliği İstanbul'da geçti. Ekrana ilk kez bir saç şampuanı reklamıyla çıktı.

9/22

Sayısız reklam filminde yer aldı. Bu reklamlardan sonra halk ona 'Gamzeli Güzel' olarak tanımaya başladı.

10/22

Dönemin fotoromanlarından dolayı büyük bir ilgi topladı. Bu fotoromanlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır.

11/22

Bahar Öztan, 1972 yılında yönetmenliğini Osman Seden’in yaptığı ve Cüneyt Arkın, Hale Soygazi, Seyyal Taner’in başrolde oynadığı “Mahkum” adlı sinema filmi ile oyunculuğa başladı.

12/22

Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan, kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına girdi.

13/22

Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı Bahar Öztan, 1980 yılında yönetmenliğini Aram Gülyüz’in yaptığı “Şaşkın Milyoner” filminde Enver Demirkan, Abdullah Şahin, Ahu Tuğba, Bülent Kayabaş, Aydemir Akbaş, Hulusi Kentmen ile birlikte oynadı.

14/22

Bahar Öztan, Yeşilçam'ın en önemli oyuncalarından olmuştur. 1982 yılında senaryosunu Safa Önal ile Memduh Ün’ün yazdığı, yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı “Doktor Civanım” adlı sinema filminde Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Ali Şen, Reha Yurdakul ile birilikte oynadı.

15/22

Sürekli teklif almaya başlayan Bahar Öztan, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı.

16/22

En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı.

17/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan

18/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan

19/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan

20/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan

21/22

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan

22/22