Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bakan Varank Tunceli'de

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tunceli'deki temasları kapsamında Belediye tarafından 18 ayda tamamlanan 625 milyon lira tutarındaki 62 projenin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

1/30

Tunceli Valiliğini de ziyaret ederek Şeref Defteri'ni imzalayan Varank, Sonel'den kentteki yatırımlarla ilgili bilgi aldı. Bakan Varank, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

2/30

Bakan Varank, "Bugün sadece yerel yönetimimizin yaklaşık 18 ayda yaptığı 625 milyon liralık yatırımın resmi açılış töreni için buradayız. 625 milyon liralık yatırım 18 ayda yapıldı." dedi.

3/30

Varank, "Şundan emin olabilirsiniz bunun bir örneği daha Türkiye'de yoktur. Türkiye'nin değil belki de dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyorsunuz, bunun kıymetini bilmeniz lazım. " diye konuştu.

4/30

Ayrıca Varank, "Kayyum belediyeciliğiyle 18 ayda bu şehrin ne hale geldiğini, hizmetin nasıl arttığını, kayyum ile bu şehrin nasıl abat edildiğinin en yakın şahitlerisiniz. " ifadelerini kullandı.

5/30

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Varank, askerlerle kahvaltı yaparak sohbet etti.

6/30

Bakan Varank, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Tunceli'de, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kurum müdürleri ile Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret etti, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) ekipleriyle kahvaltı yaptı.

7/30

Burada bir konuşma yapan Bakan Varank, "Son 6 senede hangi kumpaslarla, hangi tuzaklarla mücadele ettiğimizi biliyorsunuz." dedi.

8/30

Varank, "15 Temmuz'da doğrudan bir darbe girişimiyle mücadele etmek zorunda kaldık."

9/30

Ayrıca Varank, "O darbe girişiminin üstesinden gelmek zorunda kaldık." diye konuştu.

10/30

6-7 Ekim olaylarıyla şehirlerimizi kan gölüne, ateş topuna çevirmek isteyenlerle mücadele etmek zorunda kaldık" dedi.

11/30

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Tunceli'de, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kurum müdürleri ile Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret etti.

12/30

Bakan Varank, Jandarma Bölge Komutanlığının helikopter pistinde çocukların ziyaretine açtığı araç ve ekipman tanıtımı programına katıldı.

13/30

Varank, burada terörle mücadelede kullanılan araç ve ekipmanları inceledi.

14/30

Bakan Varank, askerlerle de bir araya geldi.

15/30

Bakan, askerlerle fotoğraf da çekildi.

16/30

Beraberindekilerle jandarma ekiplerinin, Jandarma Bölge Komutanlığının helikopter pistinde çocukların ziyaretine açtığı araç ve ekipman tanıtımı programına katılan Varank, burada terörle mücadelede kullanılan araç ve ekipmanları inceledi, çocuklarla sohbet etti.

17/30

Bakan Varank, çocuklara kitap hediye ederek fotograf çektirdi.

18/30

Bakan Varank, çocuklarla fotoğraf çektirdikten sonra başka bir organizasyona daha katıldı.

19/30

Varank, son yıllarda terörle mücadelede sağlanan başarı dolayısıyla huzur ve güven ortamının hakim olduğu Tunceli'de nevruz kutlamaları kapsamında rafting heyecanını yaşadı.

20/30

Mustafa Varank, kentteki Munzur Çayı üzerinde 8-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Rafting Şampiyonası öncesi inceleme yapmak üzere Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile Munzur Vadisi'ne gitti.

21/30

Burada daha önce şampiyona için hazırlanan 5 kilometrelik parkuru inceleyen Varank, spor kıyafetlerinin üzerine can yeleği giydi, kaskını taktı ve küreğini eline alarak rafting botuna bindi.

22/30

Milli sporcularla şampiyona öncesi ilk deneme raftingini gerçekleştiren Varank ve Vali Sonel, yaklaşık 5 kilometrelik parkurda heyecan dolu anlar yaşadı.

23/30

Munzur Çayı'nın ve Munzur Vadisi'nin güzelliklerine değinen Varank, "Terörle, teröristle kararlılıkla mücadele ettik. Şimdi onların 'giremez' dedikleri yerlerde biz rafting yapıyoruz. "

24/30

Varank, "Bu şehre huzurun gelmesi, bu şehre güvenin gelmesi nelere kadir bunu görmüş oluyoruz. Biz Tunceli'mizde bu huzurun, güvenin devam etmesini istiyoruz." diye konuştu.

25/30

Bakan Varank, bölgede huzur ve güven devam ettikçe Türkiye'nin değil, belki dünyanın en güzel coğrafyalarından biri olan Tunceli'nin bir cazibe merkezi haline geleceğine dikkati çekerek, "Bu sene yaz aylarında günlük 5 bin rafting yapılması planlanıyor. Ona göre hazırlık yapıldı. İnşallah biz şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

26/30

Varank, Dünya Rafting Şampiyonası'nın haziran ayında Tunceli'de düzenleneceğini hatırlatarak, bin dolayında sporcunun kente gelerek şampiyonaya katılacağını belirtti.

27/30

Tunceli'ye yaptığı hizmetlerden dolayı Vali Sonel'e teşekkür eden Varank, yaptıkları rafting ile Tunceli'yi Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmış olduklarını anlattı.

28/30

Varank, rafting sonrası neler hissettiğinin sorulması üzerine, "Daha önce rafting yapmıştım. Ama burada su gerçekten soğuk. Sezonun açılmasına bir hafta, on gün daha var sanıyorum. Görüyorsunuz arkamızdaki dağlarda karlar var. "

29/30

Varank ayrıca, "Biz burada rafting yapıyoruz. Muhteşem bir coğrafya. Bütün vatandaşlarımızı Tunceli'ye bekliyoruz. Gelsinler bu coğrafyanın keyfini çıkarsınlar.” ifadelerini kullandı.

30/30