Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Başbakan Yıldırım Arakanlı Müslümanların kampında

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret kapsamında Bangladeş'e gitti.

1/10

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş'in başkenti Dakka'daki temaslarının ardından, Arakanlı mülteci Müslümanların yaşadığı Cox's Bazar kentine geldi.

2/10

Yıldırım, Balukhali Kampı'na gelişinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, Diyanet Vakfı ve yardım kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.

3/10

Başbakan Yıldırım daha sonra kendisini çadırda bekleyen Arakanlıların yanına gitti.

4/10

Arakanlı Müslümanlarla kucaklaşarak tek tek ellerini sıkan Yıldırım, ağlayan bir Arakanlı kadının sorununu dinledi. Yıldırım'a, kızı Büşra Köylübay da eşlik etti.

5/10

Arakanlı Müslümanlara gıda yardımında bulunan Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatmaya devam edeceğini söyledi.

6/10

Mynamar'daki Budist rahiplerin katliamlarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların bulunduğu kampı ziyaret eden Başbakan'a bazı bakanlar da eşlik etti.

7/10

Arakanlı Müslümanlara gıda ve giysi yardımında bulunan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ümit ederim anlaşma kapsamında burada, yerinden koparılmış insanlar tekrar ülkelerine dönmüş olur.

8/10

Bütün ülkelerin dikkatini buraya çekiyoruz. Burada yaşanan insanlık dramını bütün dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. Yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere Türkiye el uzatmaya devam edecektir.

9/10

Ziyaretimizin amacı da buradaki insanlık dramına dikkat çekmektir." ifadelerini kullandı.

10/10