Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bazıları çok masum görünür ama...

Capuchin Monkey/ Başlıklı maymun Başlıklı maymun, insanların ceplerini değme yankesiciler kadar ustalıkla karıştırıp yenilebilecek maddeleri alır.

1/60

Hedgehog/ Kirpi Kızdırıldığı zaman vücudu yuvarlak hale gelir ve böylece bir diken topuna dönüşür.

2/60

Dwarf Bunny/ Cüce tavşan Her kemirgen gibi o da evinizde bir şeyleri kemirecektir.

3/60

Suger Glider/ Şeker planör Evcil ve doğal yaşamdaki şeker planör, farklı davranışlar sergiler. Çünkü çok sosyal hayvanlardır. Vahşi doğada aileleriyle birlikte yaşadıklarından, evcil hayvan olarak da bu ilgiyi ararlar.

4/60

Ringtail Lemur/ Halka kuyruklu lemur

5/60

Alligator/ Timsah

6/60

Piranha/ Pirana Piranhaların en belirgin özelliği iri ve sivri dişleridir. Güçlü kaslara bağlı alt ve üst çenesinde sıralanmış olan ustura gibi dişler ağız kapandığında birbirlerine sıkıca kenetlenir.

7/60

Porcupine/ Oklu kirpi

8/60

Caracal/ Karakulak Karakulaklar kolayca evcilleştirilebilir. Zaman zaman bir evcil hayvan izlenimi verir. İnsanlarla birlikte yaşamaya kolayca adapte olur.

9/60

Coatimundi

10/60

Macaw/ Amerikan papağanı Macawlar tahta parçalarını kemirmeyi sever. Küçükken alınan Macawlar çok daha kolay aile ve ev ortamına adapte olur. Bazı zamanlar çığlık atabilirler.

11/60

Hairless Rat/ Tüysüz fare

12/60

Bobcat/ Vaşak Vaşak, kedigiller familyasından Lynx cinsini oluşturan orta büyüklükte etçil omurgalı ve yabanıl hayvan türlerindendir. Her vahşi kedigiller gibi onlar da avını affetmez.

13/60

Serval/ Vahşi kedi Serval orta boyutlu Afrikalı vahşi bir kedidir. 85 cm. uzunluktadır, 40 cm. civarında da kuyruk uzunluğu bulunur. Uzun bacakları ve kısa sayılabilecek kuyruğu ile narin bir hayvandır. Uzun ve oval kulakları birbirlerine yakındır. Postunun deseni değişiklik gösterir.

14/60

Panther/ Panter

15/60

Spider Monkey/ Örümcek maymun 9 metre öteye sıçrayabilir ve evde beslemek büyük bir dağınıklığa neden olur. Fakat yabancılardan pek hoşlanmaz. 4 veya 5 kilo ağırlığında kuru dalları, insanlara attığı bilinmektedir.

16/60

Civet/ Misk kedisi Misk kedisi, misk kedisigiller familyasından kediye benzeyen kısa bacaklı ve etçil memeli hayvandır. Kuyruğunun altındaki bezlerden salgıladığı koku yüzünden bu ismi almıştır.

17/60

Marmoset/ İpek maymun

18/60

Chimpanzee/ Şempanze

19/60

Wolfdog/ Kurt köpeği

20/60

Wallaroo

21/60

Skunk/ Kokarca En önemli özellikleri çok iyi gelişmiş, kötü kokulu bir sıvı üreten anal bezeleridir. Bu kokulu sıvıyı, kendilerini korumak için 6 metre bir mesafeye kadar sıçratabilirler. Anlatılanlara göre bu iğrenç koku, sarımsak, kükürt ve yanık plastik karışımı bir kokudur.

22/60

Opossum/ Keseli fare

23/60

Raccoon/ Rakun Rakunun, yiyeceği eti suya batırması âdeti ilgi çekicidir. Bundan ötürü kendisine 'yıkayıcı'(lotor) adı yakıştırılmıştır. Et parçası ne kadar temiz olursa olsun, onu o yakınlardaki bir suya iyice batırıp yıkamadan yemez.

24/60

Micro Pig/ Mikro Domuz

25/60

Pot-Bellied Pig/ Göbekli domuz

26/60

Llama/ Lama Meşhur tükürmesini bilmeyen var mı?

27/60

Kinkajou

28/60

Goat/ Keçi İnatçılıklarıyla bilinirler. Otları kökleriyle sökerek yediklerinden toprağın verimini azaltırlar. Yaşlı bir erkeğin önderliğinde sürü halinde gezerler. Yabanileri ormanlarda çalı ve genç ağaçların filiz ve kabuklarını yediğinden büyük zararlara neden olur.

29/60

Giant Snail/ Dev salyangoz Geçtikleri yerlerde iz bırakmalarını sağlayan parlak renkli sümüksü bir sıvı üretirler. Evinizde besleyecekseniz yerde dolaşmasına izin vermeyin.

30/60

Fiddler Crab/ Kemancı yengeç Her yengeç gibi o da kızdığı zaman kıskacını kullanmaktan kaçınmayacaktır.

31/60

Fennec Fox/ Çöl tilkisi

32/60

Alpaca/ Alpaka

33/60

Tarantula Oldukça zehirlidirler.

34/60

Scorpion/ Akrep Kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunur

35/60

Giant Millipede/ Dev kırkayak Tehlike anında spiral şeklinde ölü taklidi yaparlar. Kırkayakın iri cinsleri bu durumdayken cilt gözeneklerinden bazı kişilere alerji yapabilecek bir toksin salgılayabilir. Göze değerse suyla yıkanmalıdır.

36/60

Hissing Cockroach/ Tıslama Hamamböceği Bunlar aslında parazit değildir. Fakat çeşitli hastalık etkenlerini mekanik taşıyıcıklık veya arakonaklık yaparlar. Hamam böcekleri, kolera, tifo, verem, koli basilinin, Entamoeba coli, E. histolyrica, Balantridium coli, Giardia intestinalis kistlerinin yayılmasında taşıyıcı olarak rol oynar.

37/60

Hermit Crab/ Keşiş yengeci Diğer kabuklulardan farklı olarak kendi kabukları yoktur. Boş buldukları deniz kabuklarına, kafa ve bacakları dışarıda kalacak şekilde yerleşirler. Geliştikçe daha büyük kabuğa ihtiyaç duyar ve bulunduğu kabuktan çıkıp kabuk aramaya başlarlar.

38/60

Box Turtle/ Kutu kaplumbağa

39/60

Tortoise/ Kaplumbağa

40/60

Cobra/ Kobra Kobranın uzunluğu genellikle 1.2 metre ile 5.8 metre arasında değişir. Zehirli dişleri öndedir. Zehri sinir sistemine yöneliktir ve genellikle felç edicidir. Evinizde besleyecekseniz çok dikkatli olmalısınız.

41/60

Boa Constrictor/ Boğa Yılanı Boğa yılanı avını sıkarak öldürür. Avını göğsünün etrafında 3 düğüm halinde dolanarak sıkmaya başlar. Birkaç sıkışta avının nefesini keserek yutar. Evcil hayvanınız olacaksa kesinlikle boynunuza dolanmasına izin vermeyin.

42/60

Python/ Piton Zehirsizdir ve dünyanın en uzun yılanıdır. Fakat bu size zarar veremeyeceği anlamına gelmez.

43/60

Tiger Salamander/ Kaplan semender Parlak nemli derilerinde mukus bezleri vardır. Bazılarında deri tarafından zehir salgılanır. Bu özellik onların düşmanları tarafından yenmesini önler.

44/60

Monitor/ Etobur kertenkele

45/60

Iguana Erkek iguanalar dişilerine göre daha saldırgandır. Kendilerini koruma yöntemi kuyrularını kırbaç gibi sallamalarıdır. İguanalar özellikle kuşlardan çok korkar.

46/60

Gecko/ Geko

47/60

Chameleon/ Bukalemun

48/60

Bearded Dragon/ Sakallı ejder

49/60

Anole/ Üçgenbaş

50/60

Pacman Frog/ Pacman kurbağa Bu kurbağanın büyük ağız, karın ve karşısına çıkan her şeyi silip süpürmek için hevesli olması aynı Pacman gibi kurbağa ile ortak bir adı vardır.

51/60

Fire-Bellied Toad/ Ateş karınlı kurbağa Ateş karınlı kara kurbağası korkutulduğunda sırtüstü yatarak, karnındaki kırmızı ve siyah desenleri uyarı yapar gibi düşmanına gösterir.

52/60

African Clawed Frog/ Afrika pençeli kurbağası

53/60

Flying Squirrel/ Uçan sincap Aslında yaptıkları tam olarak uçma değildir. Bir ağaçtan diğerine uzun atlayışlar yaparak hareket ederler.

54/60

Prairie Dog/ Çayır köpeği

55/60

Aye-Aye/ Ay-Ay

56/60

Chinchilla/ Çinçilla

57/60

Ferret/ Dağ gelinciği Onların keskin dişleri vardır. İyi davranılan ve iyi beslenen bir dağ gelinciği ısırmaz ama dağ gelinciği oyunu, sahte savaşı karıştırır ve bir dağ gelinciği sizi yaralamadan senle ne kadar sert oynayabildiğini bilmeyecektir.

58/60

Degus

59/60

Lion Fish/ Aslan balığı Dikenleri zehirlidir. Zehir kelimesi sizleri korkutmasın, çünkü ne kadar zehirli olsalar da bir o kadar sakindirler.

60/60