Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

BDP'li İbrahim Binici polise silah çekmeye yeltendi

Viranşehir'de Suriye'deki Kürtlere destek olmak amacıyla BDP'nin düzenlediği etkinlikte olaylar çıktı.

1/21

PKK ve Öcalan lehine slogan atan göstericilere polis biber gazıyla müdahale etti.

2/21

Çıkan olaylar sırasında BDP Milletvekili İbrahim Binici biber gazı atan polislere şerefsiz derken, bir yandan da silahını çekmeye yeltendi.

3/21

Viranşehir'de 5 kişinin gözaltına alındığı gerginlik sırasında BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin, kalabalığı dağımak için gaz bombası kullanan polislerin üzerine 'Şerefsiz' diyerek yürüdüğü ve 'Vururum atanı' diyerek silah çekme girişiminde bulunduğu öne sürüldü.

4/21

Viranşehir'de, Suriye'deki Kürtler'e destek için düzenlenen etkinlikte PKK lehine slogan atan gruba müdahale eden polisler ile BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici arasındaki diyalog kameralar tarafından kaydedildi.

5/21

Görüntülerde müdahale sırasında gazdan kendisi de etkilenen BDP'li Binici'nin, polislerin yanına gelerek, "Ne diye atıyorsunuz. Bekle bekle. Milletvekili olarak buradayım. Hangi şerefsiz attı" dedi. Milletvekili İbrahim Binici'nin "Vururum atanı" dedikten sonra elini beline götürdüğü görüldü.

6/21

Gerginliğin ardından Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, polislerin müdahalesine tepki gösterdi.

7/21

Olanların 'kışkırtma' ve 'faşizan uygulama' olduğunu ifade eden Kışanak şöyle konuştu:

8/21

"İçişleri Bakanlığı bize 'Partiniz gidip bu etkinliği yapabilir' diyor. Etkinlikte sıkıntı yaşanmayacağı sözüne rağmen bugün burada faşizan bir saldırı ile karşı karşıya kaldık.

9/21

BDP parlamentoda bulunan 4 partiden biridir. Amfi tiyatroda konuşma yapılan bir etkinlikte doğrudan insanlar hedef alınarak saldırı yapıldı. Bu bir kışkırtma, faşizan uygulamadır. AK Parti hükümeti çıkıp Başbakan ve İçişleri Bakanı çıkıp bunu bize izah edecekler.

10/21

11/21

12/21

13/21

14/21

15/21

16/21

17/21

18/21

19/21

20/21