Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Behzat Ç.'nin oyuncuları

Karakter: Behzat Ç.- Oyuncu: Erdal Beşikçioğlu- Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis.Akademiden 1985 yılında mezun olmuş.Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor

1/16

Karakter: Bahar-Oyuncu: Ayça Varlıer-Behzat Ç.'nin gençlik aşkıdır. Çok güzeldir. Polis olmayı tercih ettiği gün Behzat Ç.'yi terk etmiştir. Sonrasında bir avukatla evlenmiş, iki çocuk sahibi olmuştur.Kocasını da terk ettikten sonra özel bir dershanede Türkçe öğretmenliği yapmaya başlamıştır.

2/16

Karakter: Savcı-Oyuncu: Canan Ergüder-35 yaşlarında güzel bir kadındır. Her türlü olayı, ardına bakmadan soruşturacak cesarete sahiptir. Yasalara sonuna kadar bağlıdır, kimseden korkmaz.

3/16

Karakter: Eda-Oyuncu: Seda Bakan-25 yaşlarındadır. Akademiden üç sene önce mezun olmuştur, birkaç aydır cinayet bürosunda komiser yardımcısı olarak çalışmaktadır. Müthiş bir belleği ve zayıf bir bünyesi vardır. Bürodaki erkekler, sık sık "bu iş bizim işimizdir, erkek işidir" mesajı verirler ona.

4/16

Karakter: Şevket- Oyuncu: Ege Aydan- 50 yaşlarındadır. Behzat Ç.'nin ağbisidir, bir alışveriş merkezinin müdürüdür. Oturaklı bir tipi vardır. Çokbilmiştir, kendine güveni tamdır, dışadönüktür. İşinin kurdudur, 'gemisini yürüten kaptan' anlayışıyla hareket eden pratik bir adamdır.

5/16

Karakter: Alp- Oyuncu: Harun Tekin- Berna’nın sevgilisidir. Özel üniversitede okumaktadır. Bir dönem uyuşturucu hap kullanmış, sonrasında tedavi görmüştür. Berna’yı sevmektedir.

6/16

Karakter: Berna- Oyuncu: Hazal Kaya- 21 yaşındadır. Behzat Ç.’nin kızıdır. On sene önce anne ve babası boşanmıştır. Annesi Ceyda, kısa bir süre sonra Yunus adında bir psikiyatrla ikinci evliliğini yapmıştır. Manik depresiftir. Alp adında bir erkek arkadaşı vardır. Behzat Ç.’ye kendisini bıraktığı için öfkelidir.

7/16

Karakter: Ceyda- Oyuncu: Elvin Beşikçioğlu- Behzat Ç.’nin eski karısıdır. Bir bankacının kızı olduğu için gözü yükseklerde olmuştur. Behzat Ç.’den nefret etmektedir. Behzat Ç.’yle evliyken depresyona girmiş, gittiği psikiyatra aşık olmuş, sonra da evlenmişlerdir. On yıldır Yunus’la evlidir.Berna’yla arası iyi değildir.

8/16

Karakter: Selim- Oyuncu: Hakan Hatipoğlu- 30 yaşlarındandır. Çapkın yaradılışlı, polisten başka her şeye benzeyen, erkek güzeli bir tiptir. Kadınlarla muhabbet etmesini bilir, kibardır, anlayışlıdır, naziktir. Bu açılardan Harun'un tam zıddıdır. Sinirlerine hâkimdir. Küpe takar, şık giyinir. Teşkilatın vitrinidir, bir seminer olsa yahut liselerde bir öğrenci-polis toplantısı olsa onu gönderirler hemen.

9/16

Karakter: Harun- Oyuncu: Fatih Artman- 30 yaşlarında, iri yarı ve kaba saba biridir. Hayatta saf ama cinayet işlerinde çakaldır. Korkutucu bir mizah anlayışı vardır. Sekiz yıldır Behzat Ç. ile beraber çalışmaktadır. Onun en yakın çalışma arkadaşıdır. Amiriyle zaman zaman çatışmakla birlikte ona sonuna kadar güvenir. Amiri bir çatıdan atlasa o da peşinden atlar.

10/16

Karakter: Hayalet- Oyuncu: İnanç Konukçu- Ekibin kulağı en delik adamıdır. Her türlü çevre araştırması ve istihbarat işi ondan sorulur, aranan adamları şıp diye bulur. Açık tenlidir, cılızdır, çöp adam gibidir. O kadar ince ve beyazdır ki hayalet zannedilir. Lakabı buradan gelmektedir.

11/16

Karakter: Akbaba- Oyuncu: Berkan Şal- 40 yaşlarındadır ama yüz senedir cinayet masasında çalışıyor gibidir. Büronun demirbaşıdır, hayatı cinayet olmuştur. Akademiden değil, çekirdekten yetiştiği için komiserlikte kalmıştır. Bütün yaralama ve cinayetlere ilk elden bakan cinayet büro elemanı odur. Ölenlerin ve öleceklerin kokusunu aldığına yönelik bir rivayet vardır.

12/16

Karakter: Tahsin- Oyuncu: Eray Eserol- Asayiş şube müdürüdür. Üstleriyle iyi geçinmeye çalışır. Akademiden Behzat Ç.'den iki dönem sonra mezun olmuştur. Behzat Ç. soruşturma üstüne soruşturma geçirip kıdem tenzili alırken o terfi basamaklarını tırmanmıştır

13/16

Karakter: Hüseyin- Oyuncu: Remzi Evren- Behzat Ç. ile üç sene beraber çalıştıktan sonra mesleği bırakıp Sakarya'da küçük bir meyhane açmıştır. Zorlamasız bir muhabbeti vardır. Behzat Ç. sık sık onun yanında alır soluğu

14/16

Karakter: Gönül- Oyuncu: Pelin Su Pir-

15/16

Karakter: CEVDET- Oyuncu:BERKE ÜZREK- Cevdet, Aslında bir Ziraat Mühendisi olup,ekonomik koşullar nedeniyle polis olmayı tercih etmiştir.Behzat Ç. ve ekibinin en yeni üyesi Cevdet, 5. Bölümitibari ile dizideki yerini alacaktır

16/16