Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bilmediğiniz 12 ilginç gelenek

Her insanın farklı inanış ve kuralları vardır.İşte onlardan bazıları... 1.Rusya’da bazı çiçekler hediye edilmez. Ruslar için her çiçek bir anlam taşır, bu sebeple hediye olarak çiçek seçerken dikkatli olmak gerekir. Örneğin kırmızı karanfiller ölümü çağrıştırır, sarı çiçekler ise kötü duyguları ve ayrılığı simgeler.

1/12

2.Mısır’da tuz kullanmayın! Mısır’da davetli olduğunuz bir yemekte, yemeğinize tuz koymak yemeğin tadını beğenmediğiniz anlamına gelir.

2/12

3.Çin’de sakın bunları hediye etmeyin! Saat, mendil ve çiçekler Çin’de ölüm ve cenazeyle özdeşleştirilir.

3/12

4.Mümkünse geç kalın! Venezuela’da bir görüşmeye erken ya da zamanında gitmek kaba kabul edilir. Bir yemeğe davetliyseniz 10-15 dakika geç kalmanız beklenir aksi halde sabırsız hatta açgözlü olduğunuz düşünülür.

4/12

5.Norveç’in Sofra Kuralları Norveç’te sandviç bile çatal bıçakla yenmelidir.

5/12

6.Bıçaklardan uzak durun! Hollanda’da makas, bıçak gibi sivri ve kesici aletleri hediye olarak vermenin şanssızlık getireceği kabul edilir.

6/12

7.Yunanistan’da diş perisi yok Yunanistan’da çocuklar bebeklik dişlerini şans getirmesi için evlerinin çatısına atarlar.

7/12

8.Macaristan’da kadehler tokuşturulmaz.

8/12

9.Bolivya’da düğün ya da akşam yemeği gibi sosyal buluşmalarda iş konuşulmaz.

9/12

10. Japon Gelenekleri Japonlar her alanda nezaketleriyle ünlüdür. Özellikle yemekte belli kurallara önem verirler. Yemekte yemek çubuklarıyla oynamak, bir şeyleri işaret etmek ya da yemeğe saplamak çok kaba kabul edilir.

10/12

11.Kore’de kırmızı ölüm demektir. Birinin adını kırmızı kalemle yazmak, o kişinin ölü olduğunu işaret eder.

11/12

12.Finlandiya’da sauna toplantıları Finlandiya’da iş görüşmesini saunada yapacaksanız şaşırmayın, saunalar buluşmalar için tercih edilen mekanlar arasında yer alır.

12/12