Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bosna Hersek'te Fiat Fiço festivali

2. Uluslararası Fiat Fiço festivaline, Bosna Hersek'in yanı sıra Avusturya, İtalya, Almanya, İsviçre, Hırvatistan, Slovenya ve Sırbistan'dan gelen ve eski Yugoslavya ülkelerinde "Fiço" olarak tanınan toplam 63 otomobil katıldı. Başçarşı'da renkli görüntüler oluşturan otomobiller, Saraybosnalılardan büyük ilgi gördü.

1/8

YUGOSLAVYA MİLİS GÜÇLERİ KULLANIYORDU

Organizasyona Sırbistan'ın Subotica şehrinden katılan ve bir dönem Yugoslavya Milis Güçleri tarafından kullanılan 1961 model Fiat 600 en çok ilgi çeken otomobillerinden oldu.

2/8

FİÇO SEVDALILARI

Festivalin organizatörü Fiço Klub Derneği'nden Fadil Cerimagic, bugün itibarıyla derneklerinin 980'den fazla üyesi olduğunu belirterek, Avrupa'nın farklı bölgelerinde çok sayıda Fiço sevdalısı insan olduğunu dile getirdi.

3/8

63 YILLIK ARAÇLAR VAR

İnsanların festivale büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Cerimagic, "Festivalde farklı model otomobiller bulunuyor. Bu yıl en ilgi çeken otomobil 63'üncü yaşı kutlanan 1955 model Fiat 600." diye konuştu.

4/8

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, 1955 yılında ürettiği Fiat 600'ü, ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmıştı. Eski Yugoslavya da söz konusu modelden esinlenerek aynı yıl Sırbistan'ın Kragujevac şehrinde başladığı Zastava 750 üretimini 1985 yılına kadar sürdürmüştü.

5/8

Bosna Hersek'te Fiat Fiço festivali

6/8

Bosna Hersek'te Fiat Fiço festivali

7/8

Bosna Hersek'te Fiat Fiço festivali

8/8