Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bu hafta vizyona giren filmler

Beni Asla Bırakma (Never Let Me Go) Yönetmen: Mark Romanek Oyuncular: Carey Mulligan, Andrew Garfield, Keira Knightley, Izzy Meikle-Small, Charlie Rowe, Ella Purnell, Charlotte Rampling, Sally Hawkins, Kate Bowes Renna, Hannah Sharp Tür: Gerilim/Dram Kathy (Carey Mulligan), Tommy (Andrew Garfield) ve Ruth (Keira Knightley) hayal gibi bir çocukluk geçirmiş, mükemmel bir İngiliz yatılı okulunda birlikte eğitim görmüş üç arkadaştır. Artık büyümüş ve kendilerini bekleyen korkunç gerçekle yüzleşmişlerdir. Onlar aslında organ nakli için tasarlanmış birer donördür. İhtiyaç duyulan organları sağladıktan sonra yaşama veda edeceklerdir

1/8

Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu (Fast Five) Yönetmen: Justin Lin Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Elsa Pataky, Tyrese Gibson, Sung Kang, Ludacris, Gal Gadot, Matt Schulze Tür: Dram/Aksiyon/Suç/3D Eski polis Brian O'Conner (Paul Walker) Mia (Jordana Brewster) ile birlikte, tutuklu Dominic Toretto’yu (Vin Diesel) kaçırdıktan sonra sınırı geçer ve Rio de Janeiro’ya gider. Burada en iyi yarışçılardan oluşan bir ekip kurarlar. Ancak karşılarında güçlü bir düşman vardır; onların ölmesini isteyen Brezilyalı işadamı Hernan Reyes (Joaquim de Almeida)… İki arkadaşın peşindeki tek kişi Reyes değildir. Hedefini asla ıskalamayan Federal Ajan Luke Hobbs (Dwayne Johnson) da Brian ve Dom’u yakalamakla görevlendirilmiştir. İyi ile kötüyü ayırmanın hiç de kolay olmadığı bu dünyada Hobbs ve ekibi büyük takibe başlar.

2/8

İçimdeki Yangın (Incendies) Yönetmen: Denis Villeneuve Oyuncular: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette, Rémy Girard, Abdelghafour Elaaziz, Allen Altman, Mohamed Majd, Nabil Sawalha, Baya Belal, Bader Alami Tür: Dram Anneleri Nawal (Lubna Azabal), ikiz çocukları Jeanne (Mélissa Désormeaux- Poulin) ve Simon’a (Maxim Gaudette) vasiyette bulunur. Jeanne’dan ölü zannettiği babasını, Simon’dan da varlığından habersiz olduğu erkek kardeşini bulmasını ve onlara yazdığı mektupları vermesini ister. Jeanne, hakkında hiçbir şey bilmediği aile geçmişini araştırmak üzere Orta Doğu’ya gider. Simon başlangıçta isteksizdir ancak bir süre sonra o da Jeanne’a katılır. İkiz kardeşler, öğrendikler gerçekler karşısında annelerinin aslında bambaşka bir kadın olduğunu keşfederler.

3/8

Panda: Sihirli Yol (The Prodigy (Way of Panda)) Yönetmen: Robert D. Hanna Seslendirenler: Robby Daniels, Ray Hanna, Jeffrey Lee Hollis, Joy Michele, Patrick Pumpuang, Rhiann Woodyard Tür: Animasyon/Çizgi Film KG, imparator oğlu Prens Po’ya aşık olmuştur. İkili, kiraz bahçesinde sevdalarını itiraf edecekken, Prens Po kaçırılır. Onu Prenses Mei, kötülükler efendisi Ejderha Kral’ın dalkavuğu, Gen Gan ve Lee kaçırmıştır. Prenses Mei, Po’yu kaçırırken çok büyük bir hata yapar ve kesesini düşürür. Bu kesede KG’nin hayatını tamamen değiştirebilecek çok değerli iksir ve silahlar bulunmaktadır. Efendi Panda keseyi bulur ve KG’ye verir. KG, Prens Po’yu kurtarmak için kesenin güçlerini kullanacaktır.

4/8

Pina 3D Yönetmen: Wim Wenders Oyuncular: Regina Advento, Malou Airaudo, Ruth Amarante Tür: Müzikal Wim Wenders'in Pina Bausch'un vefatından önce çekimlerine başladığı ve sanatçının ölümüyle iptal edildiği söylentileri çıkan belgesel havasındaki film, ünlü dansçının “Café Müler”, “Sacre Du Printemps”, “Vollmond” ve “Kontakthof” isimli dans eserlerinden uyarlandı.

5/8

Tehlikeli Tutkular (Cherrybomb) Yönetmen: Lisa Barros D'Sa, Glenn Leyburn Oyuncular: Rupert Grint, Robert Sheehan, Kimberley Nixon, James Nesbitt, Niamh Quinn, Paul Kennedy, Conor MacNeill, Greer Ellison, Kat Kirk, Kathy Kiera Clarke Tür: Dram/Gerilim Malachy (Rupert Grint), Crilly’in (James Nesbitt) sahibi olduğu spor salonunda çalışan bir gençtir. En yakın arkadaşı Luke (Robert Sheehan) bağımlı babasıyla birlikte yaşayan bir uyuşturucu satıcısıdır. Çekici ve gizemli Michelle’in (Kimberley Nixon) birdenbire hayatlarına girmesiyle her şey değişmeye başlar. Malachy ve Luke, Michelle’den çok etkilenir ve onun kalbini kazanmak için rekabete girişir. Seks, uyuşturucu ve kavganın eksik olmadığı bir yoldadırlar artık. Ancak Crilly ile tutuştukları kavga her şeyi daha da kötüleştirecektir.

6/8

Thor Yönetmen: Kenneth Branagh Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Idris Elba, Kat Dennings, Stellan Skarsgard, Ray Stevenson, Tom Hiddleston, Rene Russo, Clark Gregg Tür: Fantastik/Macera/Aksiyon Thor (Chris Hemsworth) tanrıların diyarında yaşayan güçlü bir savaşçıdır. Kuvvetine ve elindeki çekice çok güvenen Thor’un gözükara ve düşüncesiz davranışları, eski bir savaşın yeniden alevlenmesine neden olur. Bunun üzerine babası Odin (Anthony Hopkins) tarafından yeryüzüne sürgüne gönderilir. Thor burada insanlar arasında yaşamaya mahkum edilmiştir. Biliminsanı Jane Foster (Natalie Portman) ona yardım eder ve aralarında bir aşk filizlenir. Bu arada kötü güçler dünyayı ele geçirmek üzeredir ve onlara karşı koyabilecek tek kişi de Thor’dur.

7/8

Zefir (Zephyr) Yönetmen: Belma Baş Oyuncular: Şeyma Uzunlar, Vahide Gördüm, Sevinç Baş, Rüştü Baş, Fatma Uzunlar, Harun Uzunlar, Nazlı Can Kılıç, Oktay Kaptan, Tülay Kaptan, Mustafa Can Şimşek Tür: Dram Başına buyruk bir kız çocuğu olan Zefir (Şeyma Uzunlar), yaz tatilini anneannesiyle dedesinin Doğu Karadeniz Dağları’ndaki yayla evinde geçirmektedir. Uzaklardaki annesinin (Vahide Gördüm) gelip onu alacağı günü iple çekerken, zamanını anneannesiyle dedesinin gündelik işlerinin yükünü paylaşarak ve kırlarda dolaşarak geçirir. Annesi beklenmedik bir anda çıkagelir. Ne var ki Zefir’i almaya değil, her zamankinden daha uzun bir yolculuğa çıkmadan önce onunla vedalaşmaya gelmiştir. Oysa Zefir, bu sefer ne pahasına olursa olsun ondan ayrılmamaya kararlıdır.

8/8