Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bursa - İstanbul arası Helitaksi seferleri başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesine ulaşımı sağlamak amacıyla helikopter kiralama (Helitaksi) hizmeti başlattı.

1/11

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Recep Altepe, "Helitaksi" hizmetinin BURULAŞ helikopter sahasında düzenlenen tanıtım toplantısında, Bursa'yı tüm alanlarda kalkındırmayı hedeflediklerini söyledi.

2/11

Bursa'nın daha ulaşılabilir bir kent olması amacıyla ulaşım hizmetlerine her geçen gün yenilerini eklediklerini belirten Altepe, "Bursa'da yine bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor, kentin bir ihtiyacını daha gideriyoruz. Hava yolu kullanımında Bursa'yı daha avantajlı hale getiriyoruz" dedi.

3/11

Bursa'nın, dünya kenti olma yolunda hızlı ve emin adımlar attığını kaydeden Altepe, son dönemde hükümetin ve yerel yönetimlerin önemli hamleler gerçekleştirdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

4/11

"Bursa, çağ atlıyor. Bursa, yerel yönetimlerde gerçekleştirilen önemli ve örnek hizmetlerle, yeni bir vizyonla yoluna devam ediyor."

5/11

"Bursa, hedefleri olan iddialı bir kent. Bursa'nın yeni vizyonu, doğal güzelliklerine ve kültürel değerlerine sahip çıkıp koruyacak çalışmalarla her alanda gelişimi ve kalkınmanın sağlanmasıdır." Kentin potansiyelini her geçen gün daha da ileriye taşındıklarını bildiren Altepe, Bursa'yı her alanda geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

6/11

Turizmin önünün açılacağını ve kısa zamanda Bursa'nın dünya devleri arasında yer alan firmaların odağı olacağını aktaran Altepe, Bursa'nın raylı sistemlerde de öncü olduğuna dikkati çekti. Bu ay 500 bini aşan yolcusuyla BUDO'nun kentin bir markası olduğunu bildiren Altepe, İstanbul'u yakınlaştıran deniz uçağıyla da Bursa'nın önemli bir eksiğinin giderildiğini ve 2 yeni uçağın daha yılbaşından sonra seferlerine başlayacağını ifade etti.

7/11

Güçlü bir şehir olan Bursa'nın ulaşımda yeni vizyonuyla dünyaya kendisini kabul ettirdiğini dile getiren Altepe, "Helitaksi" uygulamasının ise kente değer katacağını vurguladı. Altepe, "Helitaksi ile 25 dakikada Bursa'dan İstanbul'un istenilen noktasına inmek artık mümkün" dedi.

8/11

Helitaksinin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın ve iş dünyasının da talebiyle gündeme alındığını anlatan Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü: "25 dakikada Bursa'dan İstanbul'un istenilen noktasına inmek, iş dünyasının önemli bir talebi ve Bursa'nın da bir eksiğiydi. Artık bu eksik BURULAŞ ile gideriliyor."

9/11

"BURULAŞ'ın helikopter pisti olan heliporttan her gün sabah ve akşam, Kadıköy, Beşiktaş ve Atatürk Havalimanı'na tarifeli seferler yapılabilecek. Bursa'dan Kadıköy'e 300, Beşiktaş'a 325 ve Atatürk Havalimanına da 350 liraya helitaksi ile ulaşılabilecek."

10/11

"Öte yandan Kadıköy ile Beşiktaş arasında 100, Kadıköy ile Atatürk Havalimanı arasında da 150 liraya ulaşım sağlanacak. Bursa'dan İstanbul'a ortalama 25 dakika sürecek ulaşım, Skyline'a ait 13 araçlık helikopter filosuyla gerçekleşecek."

11/11