Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Çalıkuşu'ndan ilk kareler

Çalıkuşu'ndan ilk fotoğraflar Kanal D, iddialı dizisi “Çalıkuşu”nu seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Başrollerini Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in paylaştığı, çekimleri Reşat Paşa Konağı’nda yapılacak dizi, eylül ayında başlayacak.

1/5

KANAL D’de yeni sezonda ekrana gelecek “Çalıkuşu” dizisinin oyuncu kadrosu belli oldu. Türk edebiyatının en çok okunan romanlarından Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden uyarlanan dizide başrolleri Burak Özçivit ve Fahriye Evcen paylaşacak.

2/5

Yapımını Tims Production’ın üstlendiği, yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı, senaryosunu ise Sevgi Yılmaz’ın yazdığı “Çalıkuşu”, eylülde seyirciyle buluşacak. Tims Production’ın sahibi Timur Savcı, dizi için kesenin ağzını açtı.

3/5

Çekimler için Kadıköy-Kızıltoprak’da bulunan Reşat Paşa Konağı’nı kiralayan Savcı, konağın içine 1 milyon dolardan fazla para harcadı. Konağın içi, hikâyenin geçtiği döneme ait eşyalarla baştan aşağı değiştirildi. Savcı, dizi için Beykoz ve Sarıyer’de de iki plato hazırladı.

4/5

* Reşat Paşa Konağı, Sultan II. Abdülhamit Han devrinde Ahmet Reşat Paşa tarafından ikamet amaçlı yaptırıldı. 1900 yılında ikamete açılan konak, günümüze kadar varlığını koruyabilmiş yapıtlardan biri. * “Çalıkuşu”nda Feride’yi Fahriye Evcen, Kâmran’ı ise Burak Özçivit canlandıracak. * 80’li yıllarda TRT’de yayınlanan “Çalıkuşu” dizisinde Aydan Şener ve Kenan Kalav başrol oynamıştı.

5/5