Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Cinsiyet tahmini için 6 teori

Hamilelik haberi ile birlikte en çok merak edilen konu bebeğin cinsiyetidir. Bebeğin cinsiyeti ile ilgili çevrenizden de pek çok yorum gelebilir, hatta cinsiyet tahminleri ve öğrenmek için neler yapmanız gerektiği ile ilgili öneriler gelebilir. İşte cinsiyeti tahmin etmek için eğlenceli öneriler

1/13

1-Çin Takvimi 700 yıldan fazla bir süredir kullanılan ve pek çok gebenin hamilelik haberi ile birlikte başvurduğu bir kaynaktır. Gebe kadınlar arasında yapılan araştırmalarda % 90 oranında doğruluk payı olduğu söylenmektedir.

2/13

Çin takvimi annenin yaşı ve yumurtlama zamanının çakıştığı noktada kız mı erkek mi olduğuna dair bilgi verir. Doğruluğu bilimsel bir kaynakla kanıtlanmasa da tahmin için eğlenceli bir yoldur.

3/13

2-Bebeğin kalp atışına göre cinsiyet tahmininde bulunulabilir. Teoriye göre kız ve erkek bebeklerin kalp atışları anne rahminde farklı oranlarda atar. Bir erkeğin kalp atışı 140 ya da altında olurken kızlarınki 140 ya da yukarısında olarak gerçekleşir.

4/13

Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için kolay bir yol olarak gözükse de herhangi bir kanıtlanmış bilimsel bir yöntem değildir. Diğer taraftan yapılan bir çalışma bebeğin kalp atışı ile cinsiyeti arasında herhangi bir bağlantı bulunmadığını ortaya koymuştur.

5/13

3-Alyans ile yapılan test bir diğer cinsiyet tahmini için kullanılan bir yoldur. İnce bir ipliğe ya da saça geçirilen alyans düz yatmış annenin göbeğinin üzerine tutulur.

6/13

Eğer yüzük öne arkaya doğru sallanmaya başlarsa bir erkek bebeği olacak anlamına gelir, eğer daireler çizmeye başlarsa bu da kız bebek olarak nitelendirilir. Bu tahminleri destekleyen bilimsel bir araştırma bulunmamaktadır.

7/13

4-Bebeğin göbekteki duruşu da bir gösterge olarak kabul edilebilir. Eğer göbeğiniz düşükse erkek olduğu düşünülür eğer göbeğiniz yüksekse kız olarak nitelendirilir.

8/13

Bu teoriye inananlara üzücü bir haberimiz; göbeğin şekli sizin karın kaslarınız, ağırlığınız ve bebeğinizin pozisyonuna göre farklılık göstermektedir.

9/13

5-Sabah bulantılarının fazla olduğu durumlarda kız bebek beklendiği yönünde tahminler vardır. Kız bebekler için ekstra hormonlar çalıştığından sabahları hatta gün boyu kendinizi daha kötü hissedebileceğiz söylenir.

10/13

6-Başka bir cinsiyet tahmin teorisi de bebeğin ağırlığına göre göbeğin aldığı şekilden ileri gelir.

11/13

Eğer kız bebek bekliyorsanız kilolar daha çok kalça ve belinizin yanında yer alırken erkek bebek bekliyorsanız kilolar göbeğinizin önünde toplanır.

12/13

Ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini görmek ise en kesin yol olacaktır. Bebeğiniz cinsiyetini saklayacak kadar utangaç değilse 18 -26. Hafta arasında görmeniz beklenebilir.

13/13