Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Diego Maradona'nın efsane sözleri

Oynadığı futbolun yanında, sıra dışı hayatıyla da gündemden düşmeyen Maradona, dün akşam hayatını kaybetti. Arjantinli efsaneden geriye kalan attığı goller ve söylediği efsane sözler oldu. İşte Maradona'nın unutulmaz sözleri...

1/10

"Evet, kokain kullandım ama hiç değilse Amerikalılar gibi binlerce masum insanı öldürmedim." (Kokain kullandığı için Japonya’nın kendisine vize vermemesi üzerine, Hiroşima’ya atılan atom bombasına gönderme)

2/10

1986 Dünya Kupası’nda İngiltere’ye elle attığı golden sonra ‘ O el Tanrı’nın eliydi’ sözünü söylemiştir.

3/10

"Bir ülkede en çok hangi takımdan nefret ediliyorsa o takım ülkenin en büyük takımıdır. Çünkü en iyiler sevilmez, hep kıskanılır."

4/10

"Biz futbolcular sürekli üzerimizde çok baskı olduğundan yakınırız. Baskı evine 5 peso getirip çocuklarını geçindiremeyen insanların üzerinde olur. Binlerce dolar alıp, sahaya çıkıp, stresten bahsediyoruz."

5/10

Bu maç bizim için bir final gibiydi. Çünkü, bir takıma karşı değil, bir ülkeye karşı kazanmış olacaktık. Maçtan önce futbolun Falkland Savaşı'yla ilgisi olmadığını söyleyip duruyorduk, ama orada birçok Arjantinli çocuk ölmüştü; onları kuş yavruları gibi.

6/10

"Çağdaş futbolda fizik gücün elbette önemi vardır ama teknik hiçbir zaman bir kenara atılamaz. Sadece fizik güce dayalı futbol olur mu? lütfen! o zaman gidip Carl lewis'le sözleşme yapsınlar!"

7/10

"Ben, gollerimle ve hatalarımla Maradona’yım. Hepsini kaldırabilecek omuzlara ve herkesle başa çıkabilecek bir yüreğe sahibim."

8/10

"Düğünümde bembeyaz giyinseydim ve üstüme bir çamurlu top gelseydi, hiç düşünmeden göğsümde yumuşatırdım."

9/10

"Evet, Papa'ya karşı çıktığım doğru. Neden mi? Vatikan'a gittiğimde oradaki çatıların saf altından olduğunu gördüm. Sonra da Papa'nın vaazını dinledim. Diyordu ki: 'Kilise, yeryüzündeki tüm fakir çocuklar için üzüntü duyuyor! Külahıma anlat!"

10/10