Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Diyarbakır'da PKK'nın görüntü izleme merkezi çökertildi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir evin PKK tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Merkez yok edildi.

1/12

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlar sürüyor.

2/12

Güvenlik güçleri tarafından Sur'daki sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.

3/12

Kontrol altına alınan bir evin ise PKK'lı teröristler tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı belirtildi.

4/12

Güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı bir evin görüntü izleme merkezi olduğu anlaşıldı.

5/12

Görüntü izleme merkezinde bazı sokaklara yerleştirilen kameraların izlenmesi için sistem kurulduğu ve bu sistem sayesinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerinin hareketlerini izlemeye çalıştıkları öğrenildi.

6/12

21 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin halen sürdürdüğü operasyonlarda sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.

7/12

Kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı evlerde yapılan aramalarda duvarların delinerek ateş mazgalları yapılması dikkat çekti.

8/12

Diğer bir evde yapılan aramalarda ise kullanıma hazır RPG-7 mühimmatı ele geçirildi.

9/12

Güvenlik güçleri diğer taraftan da PKK'lı teröristler tarafından sokaklardaki kilit taşlarının altında döşenen El Yapımı Patlayıcı'ları (EYP) imha etme çalışmalarını sürdürüyor.

10/12

PKK'lı teröristlerin bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini engellemek amacıyla perdeleme yaptıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

11/12

PKK'lı teröristlerin bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini engellemek amacıyla perdeleme yaptıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

12/12