Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğada az bilinen canlılar

Doğada bilinen canlılar kadar hiç keşfedilmemiş veya az bilinen birçok canlı türü bulunuyor. Doğada eşine az rastlanır canlıları sizler için derledik...

1/15

Kırmızı dudaklı yarasa balığı - Yarasa balıkları parlak kırmızı dudakalrı ile ön plana çıkan bir canlı türü. Gcocephalidae familyasının 60 türünden biridir.

2/15

Battaniye ahtapotu - Battaniye ahtapotu diğer ahtapotlardan farklı olarak vucüduna saran battaniye şeklindeki şeffaf ağlardan ötürü bu adı almışlardır. Genellikle tropikal denizlerde yaşar.

3/15

Mavi papağan balığı - Levrekgiller cinsine ait bir deniz hayvanıdır. Mavi rengi ile bilinen balığın boyu 27 cm ile 100 cm arasındadır ve ağırlığı yaklaşık olarak 20 kilo civarındadır. Atlantika’nın batısında yaşamaktadırlar.

4/15

Siyah kertenkele - Siyah kertenkeleler, tropikal iklimlerde yaşarlar uzun vucüt yapılarıyla bilinirler.

5/15

Zürafa Böceği - Uzun boynu sebebiyle bu ismi alan Zürefa böcekleri, ağaç yapraklarından besleniyor. Erkekleri dişilere göre iki üç kat daha uzun oluyor

6/15

Kel uakari - Kel başlarıyla bilinen uakari Brezilya ve Peru'nun batı Amazon'undaki várzea ormanları ve suya yakın diğer ormanlık alanlarda yaşıyorlar.

7/15

Pembe peri armadillosu - Armadillo grubu içerisindeki en küçük canlılardır. Kumlarda çok hızlı delik açmasından dolayı "kum yüzücüsü" denmektedir.

8/15

Royal flycatcher - Serçegillerin bir türü olan bu kuşlar "kraliyet sinekkapanları" adıylada biliniyor. Tüylerinin bazıları kırmızı ve siyah renkte oluyor.

9/15

Peygamberdevesi karidesi - Boyutları genelde 10 santimetre ile 38 santimetreye kadar çıkabiliyor. Avlarına yumruk atmasıyla biliniyor. Peygamberdevesinin 450 kadar çeşidi bulunmaktadır.

10/15

Pabuç gagalı - Adını büyük gagasından alan Pabuç gagalının boyu ise boyu 110 ila 140 santimetre arasında.

11/15

Malaya kolugosu - Galeopterus cinsinden olan bir memeli türüdür. Madagaskar ormanlarında yaşıyorlar.

12/15

Appaloosa Atı - Çok renkli benekli deseni ile bilinen bir Amerikan at ırkı türüdür. Appaloosa atı renkleriyle kendine hayran bırakıyor.

13/15

Umbonia Spinosa böceği - Güney Amerika'ya özgü dikenli bir böcek türüdür. “Membracidae” türlerinden biri olarak biliniyor

14/15

Barreleye balığı - Tropikal sularında bulunan Barreleye balığı aşırı derecede ışığa duyarlı gözlere sahiptir.

15/15