Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en hızlı kamyonu: Bugatti Hyper Truck

Çinli Dongfeng Motor şirketinden bir tasarımcı, dört basamaklı beygir güçlerine ulaşan Bugatti Hyper Truck isminde etkileyici bir kamyon tasarladı.

1/15

Fransız otomobil üreticisi Bugatti, daha çok hızlı hiper otomobilleriyle tanınıyor.

2/15

Öyle ki şirket, dört basamaklı beygir güçlerine ulaşan ve hayal etmesi zor derecede yüksek hızlara sahip otomobillerle bugüne kadar birçok kez hız rekorlarıyla gündeme geldi.

3/15

Peki, Bugatti ateşli modeller yerine kamyon üretseydi nasıl olurdu? Çin merkezli Dongfeng Motor şirketinden tasarımcı Prathyush Devadas, Hyper Truck konsepti ile Bugatti markalı bir kamyon hayal etti.

4/15

Devadas, Bugatti'nin C-Line çizgisinden esinlenerek kamyonun ön tarafını 'C' şeklinde tasarladı. Kamyonun kabini, C şeklindeki bölümün içinde asılı duruyor gibi görünüyor. Ayrıca ön tarafta yarış otomobillerini andıran bir tampon yer alıyor.

5/15

Bugatti Hyper Truck konseptinde, yük taşıma kapasitesini artırmak için hoparlörü andıran dört çift tekerlek yer alıyor. Ayrıca römork, yük hacmini en üst seviyeye çıkarmak için biraz kıvrımlı bir tasarıma sahip.

6/15

Gerçek hayatta Bugatti markalı bir tır görme ihtimalimiz olmasa da böyle başarılı tasarım çalışmalarını incelemek oldukça keyifli.

7/15

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15