Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ilginç 20 oteli

Klasik bir otel odasından fazlasını arayanlara hitap eden bu oteller, sizi kısa bir süreliğine de olsa "alışılmışın dışına çıkarmayı" vaadediyor.

1/37

1.Costa Verde, Quepos-Costa Rica 1965 model bir Boeing 727, estetik bir tasarımla Costa Rica’da bir ormanın içine kondurulduğunda, balayı ya da romantik bir tatil geçirmek için oldukça çekici bir otele dönüşebiliyormuş.

2/37

Neemrana Fort Palace, Alwar-Hindistan 15- yüzyıldan günümüze kalan en güzel miraslardan biri olan Neemrana Fort Palace, Hindistan deyince akla gelen “kirlilik ve hastalık” gibi kavramları unutturur nitelikte.

3/37

2.Neemrana Fort Palace, Alwar-Hindistan 15- yüzyıldan günümüze kalan en güzel miraslardan biri olan Neemrana Fort Palace, Hindistan deyince akla gelen “kirlilik ve hastalık” gibi kavramları unutturur nitelikte.

4/37

Neemrana Fort Palace, Alwar-Hindistan

5/37

Neemrana Fort Palace, Alwar-Hindistan

6/37

3.V8 Hotel, Böblingen-Almanya TripAdvisor'da 5 üzerinden 4,5 alan V8 Hotel, otomobil tutkunlarına özel bir otel.

7/37

Her biri otomobil ve motor endüstrisinden ilham alınarak farklı tarzda dekore edilmiş odalara sahip otelin hizmerleri arasında Porsche, Mercedes-Benz gibi önemli otomobil müzelerine özel turlar da var.

8/37

V8 Hotel, Böblingen-Almanya

9/37

4.Verena, Puerto Vallarta-Meksika Meksika’nın Puerto Vallarta şehrinde 5 dönüm arazi üzerine kurulu lüks bir spa merkezi olan Verana, huzur ve rahatlama sağlayan atmosferiyle dünya üzerindeki en ilginç otellerden biri.

10/37

Verena, Puerto Vallarta-Meksika

11/37

5.Hüttenpalast, Berlin-Almanya Berlin’in merkezindeki eski bir elektrikli süpürge fabrikası, karavanda yaşamak isteyen ancak cesaret edemeyen konformistler için otele dönüştürülmüş.

12/37

Hüttenpalast, Berlin-Almanya

13/37

6.Livingstone Lodge, Kent-İngiltere Port Lympne Vahşi Hayvan Parkı’nın kalbinde yer alan Livingstone Lodge, VIP deneyimi ile safari yapma imkanı sunuyor.

14/37

7.et, Valldal-Norveç Nehir kenarında, ormanın tam içinde inşa edilmiş olan Juvet, panaromik manzara sunan camekan odalarıyla lüks ama minimalist bir yaklaşımın ürünü.

15/37

8.Hotel Parchi del Garda, Garda Gölü-İtalya Kuzey italya'da, Verona ve Brescia arasında yer alan İtalya'nın en büyük gölü, Garda Gölü’nün ev sahipliği yaptığı Hotel Parchi, etrafındaki güzelliği hollywoodvari efektlerle doğa temalı odalarına da taşıyarak çocuklar için çekici bir hale getirmiş.

16/37

9.Husky-Lodge, Schwyz-İsviçre Husky-Lodge, bir dağ evini ilginç kılmak için, lüks tasarımlı ahşap kulübelerinin yanına Sibirya kurtlarının kulübelerini de eklemiş.

17/37

Sibirya kurtlarnı seviyorsanız, yıl boyunca devam eden eğitimlerine de katılmanız mümkün.

18/37

10.Hayema Heerd, Oldehove-Hollanda Yer ve zaman ilişkisiyle çelişen bir diğer konsept,

19/37

Hollanda’nın Groningen şehrinde karşımıza çıkıyor. Otel, samandan yapılmış yataklarıyla “samanlık fantazisi”ne hizmet eder nitelikte.

20/37

11.Sala Silvermine, İsveç 1400'lü yılların başından 1962'ye kadar gümüş madeni olarak kullanılan Sala Silvermine, 155 metre derinliğiyle dünyanın en derin otel odasında konaklama imkanı sunuyor.

21/37

Sala Silvermine, İsveç

22/37

12.Hippo Point, Naivasha-Kenya 1993 yılında yapılan Hippo Point, safarinin VIP ayrıcalığıyla deneyimlendiği bir diğer alternatif.

23/37

Vahşi doğanın içine konumlandırılmış bu lüks otelde kalırken, 1100 hayvan türüyle de karşılaşabilirsiniz.

24/37

13.Le Voyage Extraordinaire, Nantes-Fransa Ünlü bilim kurgu yazarı Jules Verne’nin doğduğu yer olan Nantes’te yer alan Le Voyage Extraordinaire, misafirlerini ünlü yazarın eserlerinde yer alan karakterlerin yolculuklarına ait eşyalarla şaşırtmayı amaçlıyor.

25/37

14.Featherbed Railroad, Kaliforniya-ABD Kaliforniya’nın kuzeyindeki, kaplıcaları ve şarabıyla ünlü Lake County’de bulunan Featherbed Railroad oteli, her biri farklı bir tema doğrultusunda dekore edilmiş 9 antika vagondan oluşuyor.

26/37

15.Hotel Viking, İzlanda Viking ruhunun yeniden canlandırıldığı 42 odalı Hotel Viking, haziran ayında gerçekleştirilen Viking Festivaline de ev sahipliği yapıyor.

27/37

Vikinglerle ilgiliyseniz, 14 geleneksel Viking kulübesi de otelin cazibe unsurları arasında…

28/37

16.Magic Mountain, Patagonya-Şili Magic Mountain, ilginç oteller listesinin en iddialı üyelerinden biri. Huni şeklinde yükselerek bir dağı andıran mimarisi, tepesinden akan sularla büyüleyici bir şelaleye dönüşüyor.

29/37

Havada sallanan ahşap bir köprüyle girilebilen Magic Mountain’da (sihirli dağ), dileyen ormanda, dev kütüklerin içinde sıcak su terapisi görebiliyor.

30/37

17.Mira Mira Accomodation, Victoria-Avustralya Melbourn’a 120 km uzaklıkta bulunan Mira Mira, konuklarını üç fantazi sığınağında ağırlıyor:

31/37

"Mağara" ve "Zen" temalı sığınaklara ünlü İspanyol mimar Antoni Gaudi’den esinlenilen Tanglewood adlı bir diğer sığınak eşlik ediyor. Doğa ve sanatın iç içe geçtiği bu lüks odalar, dünyanın en havalı "sığınıkları" olmaya adaylar.

32/37

18.Hotel Pilatus-Kulm, Luzern-İsviçre İsviçre'nin Luzern kentinde bulunan Hotel Pilatus-Kulm, konumlandığı dağın tepesinden "ilginç oteller" listemize girmeyi başarıyor.

33/37

2010 yılında restorasyonu tamamlanan otele ulaşım, teleferik ya da dünyanın en dik trenyolundan sağlanabiliyor.

34/37

19.Villa Cheminée, Cordemais- Fransa Konuklarını yerden 15 m yüksekte ağırlayan Villa Cheminée, Japon sanatçı Tatzu Nishi'nin bir eseri.

35/37

20.The Egyptian House, Cornwall-İngiltere 1985 yılında, mimar John Foulston tarafından yapılan The Egyptian House, gösterişli ön cephesi ve süslü sütunları ile Britanya'da Mısır rüzgarları estiriyor.

36/37

The Egyptian House, Cornwall-İngiltere

37/37