Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ilginç otelleri

Buz Otel Duvarları ve tüm eşyaları tamamen buz ve kardan yapılan İsveç, Jukkasjärvi'deki Buz Otel, her bahar eriyip, her kış yeniden yapılıyor. Fotoğrafta görülen iki kişilik lüks süit.

1/17

Bu otelde kalmak isteyenler, buzdan yapılmış kilisede de kalabiliyor.

2/17

Buz Otel'de her otelde olduğu gibi garaj kısmı da düşünülmüş.

3/17

Mağara Otel- Türkiye Peri Bacaları manzarasıyla Türkiye’nin Kapadokya bölgesi, birçok turistin ilgisini çekiyor. Peri Bacalarının içlerine oyulmuş oteller de ziyaretçileri çeken etkenlerden.

4/17

Mağara Otel Göreme, Kapadokya, Türkiye

5/17

Mağara Otel Ürgüp, Kapadokya, Türkiye

6/17

Orman Kulübe Oteli İsveç, Kolarbyn'daki seyahatseverler için geceyi uygun fiyata geçirebilecekleri orman kulübeleri söz konusu. Yemek ise isteğe bağlı.

7/17

Otelin "mutfağından" bir görüntü.

8/17

Hayatta Kalma Kapsülü Oteli Maceraperest bir kaçış hikayesini canlandırmak amacıyla bir sanat projesinin parçası olan bu açık turuncu şık kapsüller Hollanda’nın Lahey kentine demirlemiş durumda. Uyku tulumları ve kumanyalar James Bond filmlerini andıran kapsüllerin içine istiflenmiş.

9/17

Kapsül Otel Japonya’daki bu ucuz otelde, misafirler otomattan bilet aldıktan sonra bavullarını dolaplara kilitleyip, sadece yatak ve televizyon için yeri olan küçük kabinlerde kalıyorlar.

10/17

Kapsül Otel Tokyo, Japonya

11/17

Kanalizasyon Borusu Oteli Kanalizasyon şeklindeki bu otel adeta Avusturyalıların Japonların kapsül oteline cevabı şeklinde. Japonya'dakiyle aynı mantıkla otomatik makinalardan bilet alınarak kalınan Das Park Hotel’e iddiaya göre istenilen miktarda ödeme yapılıp kalınıyormuş. Kanalizasyon borusunda kaldığınızı hesaba katarsak oldukça adil.

12/17

Seyyar Sualtı Oteli Bu otel, İsveç, Malaren Gölü’nün bir kilometre açığına kadar çekilip ıssız ada gibi olarak kullanılabiliyor. Yüzeydeki kısım yatak odası görevi görürken suyun altında kalan kısım panaromik manzara sağlıyor.

13/17

Hapishane Otel Aslen İmparatoriçe Matilda’nın yaşağıdı yer olan 900 yıllık Oxford Kalesi, bir zamanlar hapishaneydi.

14/17

Eskiden kale ve hapishane olarak kullanılan yapı şimdi ise konaklama ve alışveriş kompleksi olarak hizmet veriyor.

15/17

Otağ Otel Kazakistan armaları ve bayraklarıyla bezeli olan Otağlar Merkez Asya’da önemli bir sembol olarak yer tutuyor.

16/17

Naryrn, Kazakistan

17/17