Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ilginç restoranları

Yemek yeme rutinini eşsiz bir deneyime dönüştüren dünyanın en sıradışı restoranları listelendi. İşte o eşsiz deneyimleri yaşayacağınız restoranlar...

1/21

El Diablo Restaurant - Teguise, İspanya Bu restoranda barbekü, restoranın altında bulunan aktif volkanın ısısıyla yapılıyor.

2/21

Restoran volkanın üzerine inşa edilmiş 6 adet bazalt kaya katmanının üstünde bulunuyor. Restoranın altında bulunan volkan 19. yüzyıldan beri sakinliğini koruyor.

3/21

Sarnıç Restoran - İstanbul, Türkiye İstanbul'da bulunan Sarnıç Restoran 1000 yıllık bir sarnıcın altında bulunuyor. Demir avizeler mekanı aydınlatıyor.

4/21

Ambiansının yanı sıra Osmanlı kültürünün renkliliğini sergileyen mekan tarihi atmosferiyle en ilginç restoranlar arasında yer alıyor.

5/21

360 Degrees Restaurant - Phuket, Tayland Etrafında bulunan Andaman Denizi'nin 360 derecelik manzarasını vaadeden restoran Phuket'teki Layan Beach'de bulunuyor.

6/21

Restoranın yemeklerinin de manzarası kadar kaliteli olduğu söyleniyor.

7/21

Stuckli Sky Dining – Dinner in a Ski Lift in Sattel, İsviçre En ilginç restoranlar arasına ismini yazdıran Stuckli Sky Dining, isminden de anlaşılacağı gibi müşterilerine gökyüzünde hizmet veriyor.

8/21

Misafirler İsviçre Alpleri manzarasının eşliğinde yemeklerini gondollarda yiyorlar.

9/21

Snow Castle Restaurant – Kemi, Finlandiya Son zamanlarda buzdan oyma oteller ve restoranlar trend haline geldi. Bunlardan en meşhuru Finlandiya'da bulunuyor.

10/21

Her sene Ocak ayının sonuna doğru hizmet vermeye başlayan restoranın buzdan oyma masalarında yaklaşık eksi 5 derece sıcaklıkta yemeğinizi yiyebilirsiniz.

11/21

Tree Pod Dining – Soneva Kiri in Koh Kood, Bangkok Bu restoran özel dokuma bambularda misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor

12/21

Bambulara oturtulan misafirler yukarı çekilerek ağaçların tepesinde bu ilginç deneyimi yaşıyorlar.

13/21

Labassin Waterfall Restaurant – Villa Escudero Plantations and Resort, Filipinler Labassin Waterfall yapay şelalenin üzerinde bulunan bambudan yapılmış masalarıyla misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

14/21

Le Jules Vernes – Paris, Fransa Paris'in şüphesiz en ikonik yerinde yani Eiffel Kulesi'nde bulunan restoran misafirlerine eşsiz bir manzara vaadediyor.

15/21

Ünlü aşçı Alain Ducasse'nin lezzetli tariflerini tadabileceğiniz bu restorana girmek için uzun sıralar beklemenize gerek kalmıyor, restorana ait özel asansör misafirlerinin bu eşsiz deneyimi yaşamaları için hizmette.

16/21

Treehouse Restaurant – Yeni Zelanda Ağaç evlerde harika bir öğün geçirmek için Yeni Zelanda'daki Treehouse hizmetinizde.

17/21

Bu deneyimi eşsiz kılan, ağaçların içinda yerden 10 metre yüksekte ve orman manzarasıyla keyifli bir öğün geçirmeniz.

18/21

Grotta Palazzese – Polignano a Mare, İtalya İtalya'nın güneyinde bulunan restoran misafirlerine Adriyatik Denizi manzarası eşliğinde egzotik bir atmosfer sunuyor.

19/21

Kalker mağarasında bulunan restoran sadece yaz döneminde hizmet veriyor.

20/21

Ithaa Undersea Restaurant – Rangali Adası, Maldivler Denizin içinde 5 metre derinlikte bulunan restoranda camdan duvarlar sayesinde deniz dalgalarını, balıkları, mercanları, köpekbalıklarını ve daha birçok deniz canlısını izlemek mümkün.

21/21