Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en iyi giyinen 20 kadını

Güzelliği ve giydiği kıyafetler bütün dikkatleri üzerine toplayan dünyanın en iyi 20 kadınını sizin için listeledik..

1/21

1. Grace Kelly Amerika’nın en güzel aktrislerinen biriyken Monaco’nun hüzünlü prensesine dönüşen Grace Kelly zarafeti yaşamının her anına yaymayı başarmış kadınlardan!

2/21

2. Twiggy 60′ların stili denince akla gelen ilk isim tabi ki Twiggy. Mantar topuklar, mini pileli etekler ve grafik desenler…

3/21

3. Rita Moreno Kıvrımlı hatları ve kadınsılığı öne çıkaran giyim tarzıyla Rita Moreno döneminin stil ikonlarından.

4/21

4. Rita Hayworth Gilda…. Holywood’un en “sıcak” aktristlerinden Rita Hayworth’da giyim tarzıyla kadınların bir dönem en çok takip ettiği isimlerdendi.

5/21

5. Naomi Sims İlk siyahi model Naomi, moda dünyasında siyahi çekiciliğin simgelerinden oldu ve pek çok modacıya ilham verdi.

6/21

6. Aishwarya Rai Hintli yıldız özellikle oriental tarzıyla Avrupa ve Amerikalı kadınların ilgisini çekiyor.

7/21

7. Madonna 80′lerden biri ne giyse beğenildi, eleştirildi. Cesur tarzıyla modaya da yön veren sanatçılardan biri oldu.

8/21

8. Kate Middleton Tanıdığımız günden bu yana tarzıyla dünyanın en çok konuşulan kadınlarından biri de Kate Middleton. Kimileri onun bir stili olmadığını iddia etse de Kate bizce en isabetli seçimler yapan ünlülerden biri.

9/21

9. Marilyn Monroe Böyle bir liste olur da Marilyn olmaz mı? Bir dönemin, 50′lerin son temsilcisi O.

10/21

10. Jackie Kennedy Onassis Jackie’ de dünyanın en güzel giyinen başkan eşlerinden. Fransız genlerinden de gelen bir stil altyapısı olan Jackie Kennedey zarif bir şıklığın temsilcisiydi.

11/21

11. Mae West Belki de bilinen en eski stil ikonlarından. Stil ikonu deyimi bilinmezken Mae West vardı

12/21

12. Catherine Hepburn Cahherine Hepburn Holywood’da ilk pantolon giyen kadınlardan. O dönemde bu gerçek bir devrimdi.

13/21

13. Lady Diana Britanya’nın talihsiz prensesi Diana mahçup güzelliği ve orta yaşlarına doğru oturan tarzıyla kadınların en çok takip ettiği isimlerden biriydi. Gelinliği dünyada en çok taklit edilen modeller arasında.

14/21

14. Christina Hendrix Mad Man’da giydikleri ile döneminin bir tık ilerisinde olan yıldız, özel hayatında da çok şık ve göz alıcı.

15/21

15. Cristina Fernandez Arjantin Devlet Başkanı Fernandez siyasete giren kadınların da stil sahibi olabileceğine en iyi örnek!

16/21

16. Michelle Obama Gelmiş geçmiş en şık first ladylerden biri. Özellikle kollarını sergilemesiyle Amerika’daki muhafazakar kesimden tepki görse de şık ve pahalıya kaçmayan giyim tarzıyla kendini kabul ettirmeyi başardı.

17/21

17. Brigitte Bardot O’da bir döneme damgasını vurmuştu. Sarışın, asi ve çekici.

18/21

18. Audrey Hepburn Zarif inci kolyeler, iri güneş gözlükleri ve tabi ki küçük siyah elbise. Audrey Hepburn yıllar sonra bile kadınları etkilemeye devam ediyor.

19/21

19. Vera Wang Sadece bir modacı değil aynı zamanda dünyanın en iyi giyinen kadınlarından biri kabul ediliyor. Hafif gotik bir tarzı var.

20/21

20. Meryl Streep Zarifliğin eskimeyen yüzü Merly Streep, modayı yakından takip eden ve çoğu bayan tarafından örnek alınan isimlerden.

21/21