Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en korkunç adası

Meksika'da bulunan Oyuncak Bebekler Adası bir korku filmi seti ya da bir kabus gibi görünüyor.

1/14

Isla de las Munecas adlı bu adanın her yeri yüzlerce oyuncak bebekle kaplı. Kirli elbiseleri, dolaşık saçları, yuvalarından fırlamış gözleri, kopuk kol ve bacaklarıyla bu bebeklerin burada toplanma hikayesi çok ilginç.

2/14

Yapay adanın bulunduğu arazi bir zamanlar Don Julian Santana adlı bir çiftçiye aitmiş. Efsaneye göre 1950 yılında küçük bir kız civardaki bir kanalda boğulmuş ve kızın ruhu Santana'yı rahatsız etmeye başlamış. Bunun üzerine Santana da kendisini hayaletten korumak için çöplerden ve sokaklardan bu oyuncak bebekleri toplayıp ağaçlara asmaya başlamış. 50 yıldan fazla süre boyunca bin 500'den fazla oyuncak bebek toplamış. Bebeklerin en eskisi de adanın girişinde asılı duruyor ve uzaktan bakıldığında çürümekte olan bir çocuk bedenini andırıyor.

3/14

2001 yılında hayatını kaybeden Santana'nın mezarı da adada bulunuyor. Bugün turistik bir merkez haline gelen adayı da kuzeni Anastasio işletiyor. Anastasio, "Küçük kızın ruhu hala burada. Bebekleri o nedenle kaldırmıyoruz" diyor. Bebeklerin geceleri canlandığını da iddia eden Anastasio, "Kafalarını kıpırdatıp birbirlerine bir şeyler fısıldıyorlar. Çok korkunç ama ben alıştım" diyor.

4/14

5/14

6/14

7/14

8/14

9/14

10/14

11/14

12/14

13/14