Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en korkunç mekanları

Geçmişte yaşandığı iddia edilen olaylardan ötürü lanetli kabul edilen 14 yer ve hikayeleri...

1/26

1.Poveglia Adası – Venice, İtalya 1800’lü yıllarda vebalılara ev sahipliği yapan bir ada. Bu adanın vebalıları tedavi etmek için değil, daha çok sürgün etmek için kullanıldığını da belirtelim.

2/26

Buradaki ölümlere dayanamayan bazı doktorların adada bulunan kuleden atlayıp burayı lanetlediğine inanılıyor.

3/26

2.Doğu Eyalet Hapishanesi- Philadelphia, ABD 1940 ile 1970 yılları arasında bu hapishanede farklı sebeplerden ötürü yaklaşık 1200 mahkum ölmüş.

4/26

1970 sonrası hayaletler görüldüğü gerekçesiyle kapatılan bu hapishane “huzura erememiş ruhların vatanı” olarak nitelendiriliyor.

5/26

3.Hoia Baciu Ormanı – Napoca, Romanya “Perili Orman” diye de bilinen Hoia Baciu Ormanı’nı giden ziyaretçilerin birçoğu, oradayken “bir şeyler tarafından” izlendikleri duygusuna kapılıyormuş.

6/26

Bölgede yaşayanların inandığı şehir efsanesine göre de bu ormana giren geri dönemezmiş.

7/26

4.Stanley Oteli – Kolorado, ABD Cinnet filminin esinlendiği otelde kalmak ister misiniz?

8/26

Otelin eski sahipleri F.O. ve Flora Sanley’in hala odaları gezdiğine ve hatta görüntülerinin kamera kayıtlarına yansıdığı öne sürülüyor.

9/26

5.Loftus Hall – Wexford, İrlanda Burası, bölgede yaşayan yerliler tarafından “Şeytanın uyuduğu yer” olarak nitelendiriliyor.

10/26

Eskiden bir malikaneymiş sonrasında ise otele çevrilmiş.

11/26

6.Bobby Mackey’s – Wilder, Kentucky, ABD 1850’lerde mezbahane olarak kullanılan bu binanın o yıllar arasında ayrıca Satanist ayinlere ev sahipliği yaptığı biliniyor.

12/26

Bu ayinler esnasında hayvanların yanı sıra insanlar da kurban olarak kullanılıyormuş. Mezbahanın bodrumunda cehenneme açılan bir kapı olduğu da inanışlar arasında.

13/26

7.Edinburgh Mahzenleri – Edinburgh, İskoçya Edinburgh Mahzenleri 1700’lü yıllarda sorgu merkezi olarak kullanılmış. Mahzenin bazı bölümlerinin seri katiller üzerinde deney yapmak için kullanıldığı da biliniyor.

14/26

Burayı ziyaret edenler de sorgulara ait konuşmalar duyduklarını ve bazen birisinin kollarını sıktığını hissettiklerini iletiyor.

15/26

8.Dammasch Hastanesi- Wilsonville, Oregon Akıl hastalarının tedavi edildiği bu hastanede, tedaviye cevap vermeyen hastalar yalnız bırakılıyormuş.

16/26

Boşaltıldıktan sonra meraklıların gizlice girdiği hastanede yeni oluşmuş ayak izleri gördüklerine, anahtar sesleri ve diyafonlardan gelen garip sesler duyduklarına dair efsaneler var.

17/26

9.Preston Kalesi – Ione, Kaliforniya, ABD İlk bakışta kalınabilecek çok güzel bir yere benzeyen Preston Kalesi, 1890’larda erkek çocuklar için ıslahevi olarak kullanılmış.

18/26

Burayı ziyaret edenler, kapıların kendi kendine çarptığı ve birilerinin onlara dokunduğunu ileri sürüyorlar.

19/26

10.Villisca Axe Cinayet Evi – Villisca, Iowa, ABD Bu evde 1962 yılında 6 çocuk ve 2 yetişkinin ölü bedenleri yataklarında bulunmuş. Bu cinayetleri kimin işlediği hala gizemini korurken, bölgede yaşayanlar evden bazı gecelerde çığlık ve ağlayan çocuk sesleri duyduklarını iletiyor.

20/26

11.Banff Springs Hotel – Alberta, Kanada 1975’te “burayı lanetleyeceğim” dedikten sonra ölen bir bell boyun (valiz taşıyıcısı), dediğini yaptığına inanılıyor.

21/26

Konaklayan misafirler, odalarına döndüklerinde valizlerinin düştüğü ve ana balo solununda geceleri bir gelinin dans ettiğini gördüklerini iletiyor.

22/26

12.Lemp Mansion – St.Louis 1900’lerin başında Lemp ailesine ait bireyler bu evde teker teker ölmeye başlamış. İntihar, kalp krizi gibi değişik sebeplerle gelen bu ölümler evi lanetlemek için bölgede yaşayanlara yetmiş.

23/26

13.Bekar Koru Mezarlığı – Bremen, Illinois Satanistlerin sürekli ayin yapıp ve mezarları tahrip ettiğinden dolayı bu mezarlıkta hayaletlerin geceleri adeta bir “bekçi” gibi devriye gezdiklerine inanılıyor.

24/26

14.Myrtles Çiftliği – St.Fransciville, Louisiana Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler lanetli evlerinden biri olan Myrtles Çiftliği’ndeki hayaletin köle bir kız olduğu inanılıyor.

25/26

Burayı garip kılan durum ise bu hayaletin fotoğrafının 1992’de evi araştıran National Geographic ekibi tarafından çekilmiş olması.

26/26