Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en popüler sporları

Spor türlerinden bazıları dünyada milyarlarca kişi tarafından takip ediliyor.Dünyanın en popüler sporlarını sizler için derledik.

1/11

GOLF

Golf, dünyada birçok kişi tarafından tercih edilen bir spor dalı. Dünyada 450 milyon kişi golf sporuyla ilgileniyor.

2/11

RUGBY

Rugby, iki takım arasında, oval bir topun el ve ayaklarla kontrol edilerek sayı yapılması esasına dayalı olarak oynanan takım oyunudur.Rugby dünyada 475 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

3/11

BEYZBOL

Beyzbol, özellikle Amerika Birleşik Devletlerin'de ön plana çıkan bir spor dalıdır.500 milyon kişi tarafından takip edilmektedir.

4/11

BASKETBOL

Basketbol, ülkemizde'de tercih edilen bir spor dalıdır.Basketbol dünya çapında çokça tercih edilen bir spor dalıdır. 525 milyona aşkın kişi tarafındantakip edilmektedir.

5/11

MASA TENİSİ

Masa tenisi, iki veya dört oyuncunun birbirlerine topu karşılıklı olarak attığı ortasında ağ bulunan masanın üstünde oynanan bir oyundur.Dünyada 875 kişi tarafından yakından takip edilmektedir.

6/11

VALEYBOL

Valeybol,yaygın bir spor dalıdır. Valeybolu 900 milyon kişi yakından takip etmektedir.

7/11

TENİS

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Oyuncular raketleri ile içi boş lastik bir topu ağ üzerinden rakibinin sahasına atmaya çalışırlar. Kurallar dahilinde en çok puanı alan oyuncu kazanır. Tenisi,1 milyar kişi tarafından takip edilmektedir.

8/11

ÇİM HOKEYİ

Çim hokeyi, küçük sert bir topu ucu kıvrık bir sopayla sürerek karşı takımın kale­sine sokmak ve gol atmaktır. En fazla gol atan takım maçı kazanır. Oyun 25’er dakikalık iki devreden oluşur.2 milyar insan tarafından takip edilmektedir.

9/11

KRİKET

Kriket, on birer kişilik iki takım arasında, sopa ve top yardımıyla, merkezinde 20 metre uzunluğunda dikdörtgen bir saha bulunan ovalimsi bir alanda oynanan takım sporudur. Kriket 2.5 milyon insan tarafından takip ediliyor.

10/11

FUTBOL

Futbol, dünyada en fazla tercih edilen spor dalıdır, spor 4,milyardan fazla kişi tarafından takip edilmektedir.

11/11