Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın farklı yerlerinden tuhaf lezzetler

Dünyanın farklı yerlerinden "Bu da yenilir mi?" dedirten 30 şaşırtan yemek türü Meksika Meksika'da bir restorana gidip, "Escamoles" sipariş ederseniz, nasıl bir şeyle karşılacaksınız bilin istedik. Tereyağına benzer bir tadı olduğu söylenen bu yemekteki beyaz şeyleri, fasulye falan sanmayasınız. Onlar bebek karıncalar.

1/29

Çiğ at eti Japonya Bu yemeğin ismi "sakuraniku" ve Japonya'da çok popüler.

2/29

Yarasa çorbası Palau Evet, yanlış görmüyorsunuz. Resimdeki çorbanın içinde bir adet azami boyutlarda yarasa var. Haliyle Gotham şehrinin kahramanı Batman için iftar vakti oluyor..

3/29

Maymun beyni Hong Kong Indiana Jones'ta böyle bir sahne vardı. Bütün ekibe maymun beyni sunuyorlardı yemeleri için. Harrison Ford yediyse biz de yer miyiz acaba..?

4/29

Devasa su böcekleri Taylan Böcek olarak adlandırılmaları için oldukça büyük olan bu canlılar, Taylandlıların damak zevkine oldukça hitap ediyor.

5/29

Hoplayıver çekirge! Uganda "Nsenene" adı verilen bu yemek, çekirgelerin kızartılmasından başka bir şey değil. Ugandalılar, çekirgenin kendi yağında çok güzel piştiğini söylüyorlar.

6/29

Bildiğin horoz ibiği İtalya Kuzey İtalya'da yüzyıllardır lezzetle yenen bir yemekmiş.

7/29

Çıtır çıtır kızarmış testisler A.B.D Normal bir tavuk izlenimi veren ve oldukça lezzetli gözüken bu yemek, aslında boğa testisleri. Biz Amerika'yı hamburgerle, efenime söyliyim hot dog'la bilirdik ama bu olmadı.

8/29

Akrep şiş Çin Kızartıldığında zehrinin alındığı ve yağlı, lezzetli bir tada kavuştuğunu söylüyor Çinliler. Biz millet olarak, tavuk şişi bile zor beğenerek yiyoruz. Bunu kaldırabilir miyiz acaba?

9/29

Yarı-oluşmuş ördek cenini Filipinler Evet, sanırım böyle gözüküyor. Filipinler'de bu şekilde kaynatılıyor ve kabuğundan yeniliyor. Lezzet katması için de, üstüne sarımsak, sirke ve tuz döküyorlar. Adı ise Balut.

10/29

Çerez niyetine böcek Afrika Afrika genelinde, böcekleri kızartıp onları fındık, fıstık gibi çerez olarak yeme eğilimi var. Kafalarını kopartıp, ayrı ayrı kızartmak gibi meşakatli bir işleme rağmen, hala çok popülermiş.

11/29

Boğa penisli çorba Filipinler Filipinler'de çorba siparişi verirken dikkatli olun. İçinden her an bir boğa penisi çıkabilir. Bizden söylemesi.

12/29

Kuşla doldurulmuş fok dolması Grönland Acı ama gerçek.

13/29

Yılan şarabı Çin Yılan tüketmenin bir başka yolunu bulan Çinliler, artık yılanları şarap olarak tüketiyorlar. Daha sonra bu furyaya Koreliler ve Vietnamlılar da katılmış.

14/29

Kızarmış çıngıraklı yılan A.B.D Amerika'dan bir ilginç yemek daha. İnsanı düşündürüyor, ulan Amerika'da bile yeniyorsa..

15/29

Kanlı krepler İsveç Blodplättar adı verilen bu krepte, normal kreplere ek olarak üstüne domuz kanı ekleniyor. Metal müzik gruplarıyla da ünlü olan İskandinav ülkesinde, en metal kahvaltı şekli böyle olsa gerek.

16/29

İnek kanından kokteyl Etiyopya Biraz sütle çok lezzetli olduğu iddia edilen bu içecek, Afrika'da çoğu yerel kabile tarafından ergenliğe geçiş döneminde özellikle önemli bir ritüel aracı olarak görülüyor.

17/29

Kobra kalbi 'shot'lamak. Vietnam Vietnam'da bir bara giderseniz, menüde "Kobra kalbi (shot) " görürseniz, sadece isimden ibaret sanmayın. Gerçekten kobra kalbini, hem de küt küt atan bir kobra kalbini içmek durumunda kalırsınız.

18/29

Eskimo dondurması Alaska Bu geleneksel ve popüler tatlının adı Yup'ik. İçindeyse; kar, ren geyiği/fok/ayı ya da balina yağı ve balık yumurtaları bulunuyor.

19/29

Balıklı pasta İngiltere Bu tatlı-yemek, efsanevi bir balıkçıyı anmak için yapılıyor. Yani sembolik bir anlamı var. Ama tadı nasıldır, bilinmez.

20/29

Tarla faresi Meksika Özellikle Meksika ve Çin'de tarla fareleri sofralardaki popüleritesini artırıyor.

21/29

Haggis İskoçya İşkembe zarının içine, bulgur, üzüm, fıstık, ince doğranmış sakatatlar ve bol baharat karışımına iç yağ ilave edilerek doldurulması ile yapılan İskoçya'ya ait yöresel bir yemek.

22/29

Eşek arılı krakerler Japonya Yakalanıp, kaynatılıp, krakerlerin içinde fırına verilen bu eşek arılarının %81 protein içerdiği de söylentiler arasında.

23/29

Jöleli geyik kafası Kanada Kanada'da oldukça popüler olan bu tat, kanada geyiklerinin kafalarının baharatlarla kaynatılıp, kemiklerinin çıkarılmasından sonra, jöleyle harmanlanmasıyla oluşuyor. İnsan hayret ediyor.

24/29

Sarhoş karidesler Çin Hayır, bu sadece yemeğin ismi değil. Karidesler gerçekten sarhoş. Kabın içinde bulunan "baijiu" likörü yüzünden sarhoş olan karidesler, canlı olarak tüketiliyor.

25/29

Sivrisinek yumurtaları Meksika Genellikle acı sosla birlikte servis edilen bir yemektir. Düşünmeden edemedim, bunu yiyecek ne yaşadınız bre amigolar?

26/29

Tonbalığı Gözleri Japonya

27/29

Protein kaynağı Gine domuzu Peru

28/29

Koyun kellesi Norveç

29/29