Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

El ele tutuşma şekline göre ilişki analizi

Vücut dili ve hareketleri, karşınızdaki kişinin ya da kişilerin nasıl bir tavır takındığını alenen gösteriyor.

1/17

Farkında olamayabilirsiniz ancak birlikte olduğunuz kişiyle el ele tutuşma şekliniz bile ilişkiniz hakkında bilgiler veriyor.

2/17

BİRBİRİNE GEÇMİŞ PARMAKLAR Avuç içlerinin birbirine değmesi ve parmakların iç içe geçirilmesi tutkulu bir ilişkiniz olduğunun sinyalini verir.

3/17

Birbirine aşırı bağlı kişiler birbirlerinin ellerini bu şekilde tutar. Ancak fark edilmese de bu tutku bazı durumlarda aşırıya kaçabilir ve böyle el ele tutuşan çiftler birbirlerinin hayatına fazlaca müdahale edebilir.

4/17

YUMRUĞU AVUÇ İÇİNE ALMA Eğer ilişkide bir taraf diğer tarafın yumruk şekline soktuğu avucunu sarıp sarmalıyorsa ilişkide dominant taraf da bu kişi olur.

5/17

Karşı tarafın yumruğunu saran kişiler dediğini yaptırmaya çalışır, hatta belki de tavırları, bencilliğe dahi kaçabilir.

6/17

BİLEKLER YAPIŞIK, PARMAKLAR İÇ İÇE Bu el tutuşma şeklinde de parmaklar iç içe geçmiştir. Ancak buradaki önemli nokta ellerin birbirlerini ne kadar iyi bir biçimde kavradığıdır.

7/17

Bilekleriniz dahi birbirine yapışmışsa karşınızdakini biraz özgür bırakmalısınız.

8/17

GEVŞEK ELLER İlişkide bir taraf diğer tarafın elini gevşek tutabilir. Bu ilişkilerin çoğunda aslında olağan bir durum. Diğer yandan sıkı olmayan el tutuşunun arkasında ciddi bir sorun yatabilir.

9/17

Bu nedenle birlikte olduğunuz kişiyle yaşadığınız sorunları derinlemesine incelemekte ve öz eleştiri yapmakta fayda var.

10/17

AVUÇLARI BİRLEŞTİREREK EL ELE TUTUŞMA Eğer sevdiğinizin ellerini bu şekilde tutuyorsanız, sevgiye ve şefkate dayalı bir ilişkiniz var demektir.

11/17

Birbirinize karşı saygılı olduğunuzu da belirtelim. Diğer yandan tutkulu bir ilişkiniz olduğu pek söylenemez.

12/17

Bu nedenle yeni şeyler denemekten sakın kaçınmayın ve ilişkinizi hep taze tutmaya bakın.

13/17

TEK PARMAKLA EL ELE TUTUŞMA Tek parmakla el ele tutuşan çiftler özgürlüğüne düşkün olur.

14/17

Bu çiftler birbirlerinin özel hayatına saygı gösterir ve yeri geldiğinde geri çekilmesini bilir. Ancak bazı durumlarda bu özgürlük, soğukluğa neden olabilir.

15/17

BAĞLANTILI KOLLAR Ellerini bu şekilde tutuşan çiftler, genellikle bir sosyal etkinliğe katılanlar arasında görülür.

16/17

Bununla birlikte, her gün bu şekilde el ele tutuşuyorsanız, sevgilinizi sahiplenmeye çalışıyorsunuz ya da ilişkinizde güvensizlik hissediyorsunuz.

17/17