Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En çok izlenen ekranların unutulmaz çiftleri

Son dönem dizilerinden önce de televizyon dünyasında bizi ekrana kilitleyen birçok ikili oldu. Hem ekrandaki uyumları hem senaryonun azizliği ile ayrılıklarına ağladığımız, birleştiklerinde neşelendiğimiz çiftler aileden biri gibi oldu. İşte televizyonun en sevilen çiftleri...

1/34

Perihan Abla ve uzatmalı sevgilisi Şakir.

2/34

İkinci Bahar'ın sevdalıları Hanım (Türkan Şoray) ve Ali Haydar (Şener Şen) birbirleriyle kimyası tutan çiftlerden.

3/34

Fadime ve Temel: Bir dönemin efsane dizisi 'Mahallenin Muhtarları'nı efsane yapan Erkan Can'ın oynadığı Temel karakteri ve kalbini kaptırdığı Fadime (Aydan Burhan) karakteriydi.

4/34

Şehnaz ile Muhsin: 'Şehnaz Tango'da Şehnaz (Perran Kutman) ve Muhsin (Erdal Özyağcılar) hiç unutulmadı.

5/34

Bahar ve Seymen Ağa: Türkiye'yi ekran başına kilitleyen 'Asmalı Konak'ın başarısının ardından Bahar (Nurgül Yeşilçay) ile Seymen Ağa'nın (Özcan Deniz) aşkı büyük rol oynadı.

6/34

Mavi ve Çınar: 'Hırsız Polis' dizisinde hırsız Mavi (Özlem Düvencioğlu) ve polis Çınar (Timuçin Esen) arasındaki aşk da unutulmayanlar arasında...

7/34

Gülbeyaz ve Kadir: 'Gülbeyaz' dizisinin hem birlikte hem de ayrı yapamayan çifti Gülbeyaz ve Kadir. Nejat İşler ve Şevval Sam

8/34

Zerda ve Şahin: Ece Uslu'nun canlandırdığı Zerda ve Yavuz Bingöl'ün oynadığı Şahin'in aşkı hiç unutulmadı.

9/34

Nazlı ve Niko: 'Yabancı Damat'ın Niko'su (Özgür Çevik) ve Nazlı'sı (Nehir Erdoğan)

10/34

Menekşe ve Halil: 'Halil ile Menekşe' dizisinin unutulmayan çifti Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı.

11/34

Gümüş ve Mehmet: 'Gümüş' dizisinin başrol oyuncuları Songül Öden (Gümüş) ve Kıvanç Tatlıtuğ (Mehmet) ikilisinin aşkı Ortadoğu ülkelerini bile fethetti.

12/34

Aliye ve Deniz: Bir dönemin efsane dizilerinden biri de 'Aliye'ydi. Aliye (Sanem Çelik) ve Deniz (Nejat İşler) her bölümde milyonlarca seyirciyi ekran başına kilitledi.

13/34

Yasemin ve Ahmet: Dizi dünyasında nostalji akımına hız veren 'Hatırla Sevgili'nin Yasemin'i (Beren Saat) ile Ahmet (Cansel Elçin) arasındaki aşk hala akıllarda.

14/34

Meliha ve Samim 'Canım Ailem' dizisinin unutulmaz çifti, Uğur Yücel ile Şebnem Bozoklu'nun yarattığı karakterlerdi.

15/34

Sıla ve Boran Ağa: 'Sıla' dizisinin Boran Ağa'sı (Mehmet Akif Alakurt) ile Sıla'sı (Cansu Dere) uyumu ile akıllara kazındı.

16/34

Filiz ve Yılmaz: 'Ihlamurlar Altında'nın Filiz'i (Tuba Büyüküstün) ile Yılmaz'ı (Bülent İnal) da kimyası tutan ekran çiftlerindendi.

17/34

Şehrazat ve Onur: Unutulmaz dizi 'Binbir Gece'nin unutulmaz çifti Bergüzar Korel ve Halit Ergenç

18/34

Fikret ve Tahsin: 'Yaprak Dökümü'nün Fikret'i (Bennu Yıldırımlar) ile Tahsin'i (Ahmet Saraçoğlu) da unutulmayan çiftler arasındaydı.

19/34

Zarife ve Alex: 'Elveda Rumeli'nin ana karakterleri Vahide ile Mustafa'nın yanı sıra Zarife (Filiz Ahmet) ve Alex (Ertan Saban) çifti de yoğun ilgi görüyordu.

20/34

Vahide ve Mustafa: 'Elveda Rumeli'nin en sevilen karakterlerini Berrak Tüzünataç ve Tolgahan Sayışman canlandırıyordu.

21/34

Zeynep ve Murat: 'Arka Sokaklar' dizisinin iki oyuncusu Gamze Özçelik ile Uğur Pektaş aşkı gerçek hayatta da çok konuşuldu.

22/34

Aslı ve Deniz: 'Kavak Yelleri' dizisi ilk sezonlarında Pelin Karahan ve İbrahim Kendirci’nin canlandırdığı aşıklar ile öne çıktı.

23/34

Bihter ve Behlül: Televizyon efsanelerinden 'Aşk-ı Memnu'nun kahramanları Bihter (Beren Saat) ve Behlül'ün (Kıvanç Tatlıtuğ) yasak aşkı olay yarattı.

24/34

Asi ve Demir 'Asi' dizisinin aşıkları Tuba Büyüküstün (Asi) ve Murat Yıldırım (Demir)

25/34

Yasemin ve Savaş: 'Aşk ve Ceza' dizisinin unutulmaz çifti Nurgül Yeşilçay ile Murat Yıldırım.

26/34

Armi ve Ozan: 'Küçük Kadınlar' dizisinin aşıklarını Hande Soral ve Kıvanç Kasabalı canlandırıyordu.

27/34

Hasret ve Murat: 'Gönülçelen'de Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin'in canlandırdığı karakterlerin büyük aşkına tanık olduk.

28/34

Cazibe ve Kemal: 'Yahşi Cazibe'nin iki kahramanı Cazibe (Aslıhan Gürbüz) ve Kemal (Hakan Yılmaz) zorlu aşkları ile akıllarda kaldı.

29/34

Hasret ve Murat: 'Gönülçelen'de Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin'in canlandırdığı karakterlerin büyük aşkına tanık olduk.

30/34

Aslı ve Güven: Kavak Yelleri dizisine daha sonra Sarp Apak'ın canlandırdığı Güven karakteri dahil oldu. Aslı ve Güven aşkı da çok tuttu.

31/34

'Ezel' dizisinin 'ezelden beri aşık' çifti Ezel ve Eyşan yani Cansu Dere ve Kenan İmirzalıoğlu da hala unutulmadı.

32/34

'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisi ve unutulmaz ikili Fatmagül ve Kerim yani Beren Saat ve Engin Akyürek'ti.

33/34

Aslı ve Efe: Daha sonra Aslı (Pelin Karahan) Kavak Yelleri dizisinde Dağhan Külegeç'in canlandırdığı Efe karakteri ile aşk yaşamaya başladı.

34/34