Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Erdoğan Marmara Üniversitesi'nde

Başbakan Erdoğan Marmara Üniversitesi'nin 130. kuruluş yıldönümü dolayısıyla üniversitenin Haydarpaşa Kampüsü'nde düzenlenen törende konuşuyor.

1/12

Erdoğan mezun olduğu Marmara Üniversitesi'nden fahri doktora ünvanı aldı. Tören sırasında konuşan Başbakan, merhum gazeteci Mehmet Ali Birand'ı hatırlattı. 'Belediye Başkanlığım döneminde Birand'la bu salonda program yapmıştık' dedi.

2/12

'Yöneticilik dönemimde 2 kavrama çok dikkat ettim.' diyen Başbakan Erdoğan bunlardan birinin güven diğerinin de istikrar olduğunu söyledi.

3/12

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; 'Ekonomide başarıyı özellikle emek sermaye tüketim yatırım üretim gibi kavramlar üzerinde inşa etmekten çok insan üzerinden inşa etmekten yana oldum.. Çünkü insan varsa sermaye var, tüketim var, yatırım var, üretim var. İnsan yoksa bunların hiç biri yok.'

4/12

Erdoğan fahri dokrotayı gururla taşıyacağını söyledi ve ekledi; 'Marmara Üniversitesi'nin bir mezunu olarak gurur duyuyorum. Şuanki rektörümüzün okul arkadaşımın da burada görev yapması ayrı bir memnuniyet. Tabi okuduğumuz yıllar zorlu yıllardı. O zaman terör yoktu anarşi vardı. Çok zorluklar çektik.

5/12

Okula gidip gelirken her gün bakıyorsunuz okul kapalı. Orhan hocamın da üstümde çok emeği var. Bugün verilen Fahri Doktorayı da diplomam gibi gururla taşıyacağım.'

6/12

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da Galatasaray Üniversitesi Beşiktaş Kampüsündeki yangına değinen Başbakan Erdoğan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek 'Tüm camiaya geçmiş olsun demek istiyorum.

7/12

Yangının tarihi bir binayı tahrip etmesinin yanında içindeki kitaplarında tahrip olması bizi ziyadesiyle üzmüştür. Böyle acı hadiselerin tekrar yaşanmaması için gerek tarihi binalarımızda gerek kitaplarımzın bulunduğu binalarda daha tedbirli olunmasını istirham ediyorum.' dedi.

8/12

Marmara üniversitesinin kampüslerinin çok dağınık olduğunu hatırlayan Erdoğan 'Maltepe'de başlayan süreç silahlı kuvvetlerimizden alınacak yerle birlikte ki yaklaşık 2500 dönümlük bir arazi.. Onunla birlikte Marmara üniversitemizin kampüs demiyeyim ana gövde diyeyim ona çünkü kampüsler için daha büyük alanlara ihtiyaç var.

9/12

Maltepe'de yer güzel bir yer. Marmara üniversitesine yakışan bir yer olacak. Marmara üniversitesi bundan sonraki süreci bütün birimleriyle isteneni yakalayacaktır.' dedi.

10/12

Erdoğan üniversitede harçların kaldırılmasına dikkat çekerek 'İngiltere'de üniversite harçları 3 kart arttırılmıştır.' dedi. '

11/12

'Üniversite öğrencilerimizin burs ve yurt ihtiyaçlarında da önemli ilerlemeler kaydettik.' diyen Erdoğan yeni bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Erdoğan 'Yurtlara internet erişimi için Ulaştırma Bakanlığı'yla birlikte çalışıyoruz ' dedi.

12/12